Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Вимоги щодо зміни реєстраційного номера облікової картки платника податків випускниками

30.07.2018

У Головному управлінні ДФС у Луганській області звернули увагу. ДФС України надала роз’яснення з приводу звернень від випускників вищих навчальних закладів, в яких повідомляється, що вищими навчальними закладами проводиться перевірка достовірності реєстраційних номерів облікових карток платників податків на предмет відповідності даті народження чи статі і висуваються вимоги щодо зміни податкового номера. Як було з'ясовано, така перевірка здійснюється при оформленні дипломів і внесення відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків до єдиної державної електронної бази з питань освіти (реєстр документів про вищу освіту).

Так, відносини у сфері реєстрації та обліку фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр) регулюються положеннями Податкового кодексу України та Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822 (далі - Положення).

Відповідно до пункту 63.5 ПКУ всі фізичні особи - платники податків реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру.
ПКУ встановлено, що порядок формування реєстраційного номера та форма документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, визначаються та затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Положенням визначено структуру реєстраційного номера облікової картки платника податків:

XXXXXNNNNК, де: ХХХХХ - порядковий номер реєстрації дня народження фізичної особи (для однієї дати народження може бути надано два і більше порядкових номерів); NNNN - порядковий номер облікової картки; К -контрольний розряд.

При виявленні помилок, порушень чи неточностей щодо внесення прізвища, імені, по батькові, дати чи місця народження, місця проживання тощо, допущення при реєстрації фізичної особи у Державному реєстрі, виправлення даних здійснюється шляхом внесення змін до Державного реєстру. Після виправлення помилок реєстраційний номер облікової картки платника податків не змінюється.

Підтвердженням достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі - Картка платника податків, або дані про такий номер з Державного реєстру, внесені до паспорта відповідно до Положення.

Перевірку достовірності формування реєстраційного номера облікової картки платника податків здійснює виключно ДФС. Інші державні органи, установи та організації не мають повноважень надавати висновки щодо дійсності або його відповідності даті народження або статі, витребувати додаткові підтвердження або вимагати чи рекомендувати здійснити заміну такого номера.

Заміна реєстраційного номера облікової картки платника податків може мати негативні наслідки як для ведення Державних реєстрів, до яких він включається, так і для самих громадян (наприклад для персоніфікованого обліку в Пенсійному фонді України, при оформленні субсидій), у тому числі при укладенні договорів (оформленні спадщини, кредитів, нерухомого майна, земельної ділянки, транспортних засобів, тощо).

Так, відповідно до пункту 70.12 статті 70 ПКУ реєстраційний номер облікової картки платника податків використовуються органами державної влади та органами місцевого самоврядування, юридичними особами незалежно від організаційно-правових форм, включаючи установи Національного банку України, банки та інші фінансові установи, біржі, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичними особами - підприємцями, а також фізичними особами в усіх документах, які містять інформацію про об'єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків.

Враховуючи викладене, просимо врахувати дане роз'яснення до відома вищих навчальних закладів та припинити практику перевірки достовірності реєстраційного номера і його формування.

Крім того, повідомляємо, що на сьогодні діє Порядок проведення підтвердження відповідності реєстраційних даних фізичної особи даним Державного реєстру фізичних осіб - платників податків на запити суб'єктів інформаційних відносин, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 13.11.2015 №1007 (далі - Порядок №1007).

Порядок №1007 регламентує правила проведення ДФС підтвердження відповідності реєстраційних даних фізичної особи даним Державного реєстру на запити суб'єктів інформаційних відносин та надання відповідей на такі запити. З огляду на зазначене, при необхідності, перевірки достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків, таку перевірку пропонуємо запровадити шляхом інформаційної взаємодії відповідно до Порядку №1007.

http://lg.sfs.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
15.05.2025
Коли та як юрособа може змінити систему оподаткування
Має право перейти з 1 квітня (1 липня або 1 жовтня) поточного року на третю групу платника єдиного податку за умови дотримання вимог, визначених п. 291.4 ПК, у тому числі щодо обсягу доходу, який залежить від розміру мінімальної заробітної плати. Чи має право ЮО, яка з 1 січня податкового (звітного)...
15.05.2025
Чи здійснюється коригування оподаткування на суми коштів, перерахованих неприбутковим організаціям до держбюджету
Платник податку на прибуток підприємств, який добровільно перерахував кошти, передав (надав) товари, роботи, послуги для потреб забезпечення оборони держави неприбутковим організаціям, повинен збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму таких коштів, вартість товарів (робіт, послуг) у ро...
15.05.2025
До якого бюджету сплачується ВЗ ФОП – єдинниками першої – четвертої групи та ЮО – єдинниками третьої групи
Військовий збір сплачується (перераховується) до закінчення поточного бюджетного року до держбюджету за попереднім місцезнаходженням (не основне місце обліку), а починаючи з 1 січня наступного року – до держбюджету за новим місцезнаходженням (основне місце обліку). До якого бюджету сплачується...
Кращі матеріали