Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Торгівля технічно складними побутовими товарами - коли потрібен РРО

25.03.2020 359 0 1

Платники податків самостійно визначають відповідність технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, певному коду за УКТ ЗЕД


ГУ ДПС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 26.02.2020 р. № 787/ІПК/05-99-33-02-13

Головне управління ДПС у Донецькій області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянуло звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та повідомляє.

Пунктом 6 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265) передбачено, що реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) (наданні послуг) фізичними особами — підприємцями, які відносяться відповідно до Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Кодексу РРО не застосовуються платниками єдиного податку, зокрема, другої групи незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми п. 296.10 ст. 296 Кодексу не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Відповідно до ст. 2 Закону № 265 термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту» для цілей Закону № 265 вживається у значенні, наведеному в Законі України від 12.05.1991 № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» із змінами та доповненнями.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 231 (далі - Постанова № 231) затверджено перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - Перелік).

Перелік складається з двох частин, які містять:

  • перша - найменування груп товарів;
  • друга - товарна позиція згідно з українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД).

Цей Перелік включає в себе наступні групи товарів:

1.    Група 73 «Вироби з чорних металів».

2.    Група 84 «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої; їх частини».

3.    Група 85 «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя».

4.    Група 87 «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання».

5.    Група 90 «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя».

6.    Група 91 «годинники всіх видів та їх частини».

7.    Група 92 «Музичні інструменти; їх частини та приладдя».

8.    Група «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя».

Згідно з частиною першою ст. 67 Митного кодексу України (далі - МКУ) УКТ ЗЕД складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується Законом України від 19.09.2013 № 584-VІІ «Про Митний тариф України».

Ознайомитись з Переліком товарів, стосовно яких контролюючими органами прийняті рішення щодо їх класифікації згідно з УКТ ЗЕД можна на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної податкової служби України (www.tax.gov.ua).

Разом з тим, ст. 69 МКУ встановлено, зокрема, що товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД.

Контролюючі органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД.

Тобто, платник податку самостійно визначає відповідність технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД.

Враховуючи викладене та здійснення діяльності з торгівлі, зокрема, освітлювальним приладдям, платник податків має визначити відповідність даного товару певному коду товарної класифікації згідно з УКТ ЗЕД, та у разі відношення його до однієї із груп Переліку, зобов’язаний проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів незалежно від отриманого обсягу доходу.

Крім того, слід враховувати, що обов'язковість використання РРО передбачена також для суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, та операції з приймання готівки для подальшого її переказу (п. 1 ст. 3 Закону № 265).

Враховуючи викладене, РРО не застосовується незалежно від перевищення обсягу доходу більш, ніж 1 000 000 грн у платника єдиного податку, зокрема, другої групи, тільки у разі проведення розрахунків у безготівковій формі через установи банку, а саме при переказі коштів з розрахункового рахунку покупця, який отримує товари, роботи (послуги), на розрахунковий рахунок постачальника товару, робіт (послуг).

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали