Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Митний режим тимчасового ввезення до України: як і коли сума ПДВ відображається в декларації

13.11.2018 1166 0 0

В Індивідуальній податковій консультації від 12.10.18 р. № 4405/ІПК/26-15-12-01-18 (далі – ІПК № 4405) роз'яснено порядок обкладення ПДВ операції з тимчасового ввезення товару на митну територію України (далі – МТУ).

Перш за все завважимо, що порядок застосування цього режиму регулюється гл. 18 Митного кодексу (далі – МК). Що стосується ПДВ, то при поміщенні товарів у цей митний режим застосовується умовне часткове звільнення від сплати ПДВ.

Під таким звільненням розуміється сплата митних платежів за кожний повний або неповний календарний місяць заявленого строку перебування товару на МТУ у розмірі 3 % суми, яка підлягала б сплаті у разі випуску цих товарів у вільний оборот на МТУ, розрахованої на дату поміщення їх у митний режим тимчасового ввезення (ч. 7 ст. 106 МК).

Суми ПДВ, сплачені у складі митних платежів, включаються до податкового кредиту (рядки 11.1, 11.2 декларації з ПДВ) у звітному періоді, у якому вони були сплачені (пп. 206.7.2 Податкового кодексу, далі – ПК).

Митний режим тимчасового ввезення товару до України завершується вивезенням цих товарів у митному режимі реекспорту. Проте може виникнути ситуація, коли товари не вивозитимуться і залишаться в Україні. Тоді платникові податків доведеться сплатити митні платежі в обсязі, передбаченому для імпорту цих товарів, за вирахуванням суми, вже сплаченої на підставі умовного часткового звільнення. При цьому за період, коли застосовувалося таке звільнення, потрібно буде сплатити проценти з податкових зобов'язань, які підлягали б сплаті, якби за цими сумами надавалося розстрочення відповідно до розд. II ПК (ч. 7 ст. 106 МК).

Сума сплачених процентів не є сумою ПДВ і, значить, не підлягає відображенню в декларації (ІПК № 4405).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали