Скільки платити ЄСВ новоствореному єдиннику І чи ІІ групи?
У місяці реєстрації підприємець ще не є платником єдиного податку, а перебуває на загальній системі оподаткування. Стає єдинником він лише з 1 числа наступного місяця.
Тому за перший місяць, в якому фізсоба зареєструвалася підприємцем, вона має сплачувати ЄСВ в тому порядку, що передбачений для ФОП-загальносистемників. Тобто базу нарахування ЄСВ за цей місяць підприємець визначає як суму доходу (прибутку), отриманого від діяльності підприємця, що підлягає обкладенню ПДФО. Якщо підприємець у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу не отримав доходу (прибутку), він зобов'язаний самостійно визначити базу нарахування ЄСВ, але не менше за розмір мінімального страхового внеску.
Нагадаємо: мінімальний страховий внесок з ЄСВ у розрахунку на місяць у 2019 році становить 918,06 грн (4173 грн х 22%).
За вказаних умов уже із першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася держреєстрація підприємця, він стає платником єдиного податку І чи ІІ групи.
Тож ЄСВ такі підприємці-єдинники нараховують на суму, яку вони визначають самостійно. Водночас ця сума повинна бути не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, а сума ЄСВ - не менше за розмір мінімального страхового внеску.
Відмітимо: для фізособ, які мають намір стати єдинниками ІІІ або ІV групи, діє інше правило. Так, якщо підприємець протягом 10 календарних днів з дня його держреєстрації подасть заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування ІІІ або ІV групи, статус єдинника він отримає із першого числа місяця, в якому він зареєструвався підприємцем.
cv.sfs.gov.ua
Коментарі до матеріалу