Роздрібна торгівля ФОП в спецмагазинах
При здійсненні діяльності КВЕД 47.78 «Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах» з обсягом доходу протягом календарного року до 1 000 000 грн застосування РРО та/або програмного РРО для ФОП — платника єдиного податку другої групи не є обов’язковим.
ГУ ДПС У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 09.09.2020 р. № 3757/ІПК/24-13-05-04
Головне управління ДПС у Чернівецькій області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України, розглянуло запит ФОП «...» від ... № ... про надання індивідуальної податкової консультації щодо «застосування програмних РРО платником єдиного податку на ІІ групі здійснюючи діяльність за КВЕД 47.78 «Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах», з річним доходом до 1000000 грн.», в межах компетенції повідомляє наступне.
Правові засади застосування РРО та/або програмного реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР, із змінами та доповненнями (далі - Закон № 265), дія якого поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Згідно з п. п. 1 та 2 ст. 3 Закону № 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО та/або програмного реєстратора розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок та видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Згідно з п. 296.10 ст. 296 ПКУ РРО та/або програмний реєстратор розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку:
- першої групи;
- другої - четвертої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим.
Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.
Водночас, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» від 20.09.2019 № 129-IX з 1 січня 2021 року до 1 квітня 2021 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»; діяльність туристичних агентств, туристичних операторів; діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Звертаємо Вашу увагу, що постановою від 16 березня 2017 року №231 Кабінету Міністрів України затверджено «Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні» при реалізації яких необхідно застосовувати РРО та/або програмного реєстратора розрахункових операцій», а саме прилади та апарати оптичні, фотографічні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя.
Враховуючи викладене, здійснення діяльності КВЕД 47.78 «Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах» з обсягом доходу протягом календарного року до 1000000 грн. перебуваючи платником єдиного податку другої групи (фізичною особою – підприємцем), застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника не є обов’язковим.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Коментарі до матеріалу