• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Рентна плата за понадлімітне використання води

14.01.2021 6 0 0

Порядок нарахування податкових зобов'язань з рентної плати за спеціальне використання води визначено п. 255.11 ст. 255 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Обсяг фактично використаної води обчислюється водокористувачами самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показаннями вимірювальних приладів.

Особливості нарахування рентної плати при недотриманні або відсутності лімітів використання води наведені в пп. 255.11.13-255.11.15 Кодексу:

  • при перевищенні річного ліміту збір обчислюється в п'ятикратному розмірі виходячи з фактичних об'ємів використаної води понад встановлений ліміт, ставок рентної плати та коефіцієнтів;
  • за понадлімітне використання води - за кожним джерелом водопостачання окремо згідно з установленими ставками рентної плати та коефіцієнтами;
  • за відсутності дозволу на спецводокористування зі встановленими в ньому лімітами - за весь обсяг використаної води, що підлягає оплаті як за понадлімітне використання.

Тож у разі перевищення водокористувачами ліміту використання води рентна плата обчислюється і сплачується у п’ятикратному розмірі, виходячи з фактичних обсягів використаної води понад встановлений ліміт, ставок рентної плати та коефіцієнтів. 

У випадку такого перевищення, згідно із наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, застосовується коефіцієнт - 5. Цей коефіцієнт зазначається у рядку 10.4 додатку 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» до Податкової декларації з рентної плати, затвердженої цим наказом.

Нагадуємо, що граничний термін  подання податкових декларацій  з рентної плати  за спеціальне використання води за ІV квартал 2020 року – 9 лютого 2021 року.

officevp.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали