Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Реєстрацію податкової накладної зупинено: дії платника

20.03.2020 473 0 0

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) контролюючий орган протягом операційного дня надсилає в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Платник податку має право подати до контролюючого органу пояснення та копії документів до зупинених ПН/РК протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в ПН/РК.

Комісія регіонального рівня розглядає подані пояснення та копії документів до зупинених ПН/РК протягом 5 робочих днів та приймає одне з рішень: про реєстрацію ПН/РК, після чого ПН/РК реєструється в ЄРПН за умови наявного ліміту або відмову в такій реєстрації.

У разі коли комісією регіонального рівня прийнято рішення про відмову в реєстрації ПН/РК, платник податку має право оскаржити таке рішення в адміністративному порядку, шляхом направлення протягом 10 робочих днів скарги з поясненнями та копіями документів до комісії центрального рівня.

Комісія центрального рівня протягом 10 календарних днів розглядає скаргу з поясненнями та копіями документів та приймає одне з рішень: задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН, після чого ПН/РК реєструється в ЄРПН за умови наявного ліміту або залишає скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН без змін.

У разі, коли комісією центрального рівня залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН без змін, платник податку має право оскаржити зазначене рішення в судовому порядку. У разі находження рішення суду, яке набрало законної сили про зобов’язання зареєструвати ПН/РК, такі ПН/РК підлягають реєстрації.

Крім того, платник податку має право подати до контролюючого органу таблицю даних платника податку на додану вартість, в якій зазначає КВЕД, коди товарів згідно з УКТЗЕД / ДКПП, що постачаються та / або придбаваються платником податку, ввозяться на митну територію України на постійній основі.

Таблиця даних платника податку, подана платником податку:

  • сільськогосподарським товаровиробником, якого включено до Реєстру отримувачів бюджетної дотації;
  • сільськогосподарським товаровиробником, який станом на 31.12.2016 застосовував спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 Податкового кодексу України та/або на умовах оренди земельної ділянки, загальна площа яких становить не менше:
  • 200 гектарів включно станом на 1 січня та які відображені в податковій звітності до 20 лютого поточного року (до 20 лютого враховується наявність таких ділянок за звітний період попереднього року), та у поданій таблиці даних платника податку зазначені відомості про постачання (виготовлення) груп товарів УКТЗЕД 01,03,04,07,08,10,12;
  • при умові, що навантаження (по всіх податках та зборах, крім митних платежів) понад 2 % та збільшення коефіцієнт не перевищує 1,4 відносно до максимального значення обсягу постачання за останні 12 місяців;

враховується ДПС в автоматичному режимі.

Таблиця даних платника податку, подана усіма іншими платниками податку розглядається комісією регіонального рівня протягом 5 робочих днів.

У разі якщо до контролюючого органу надійшла податкова інформація, що свідчить про надання платником податку недостовірної інформації, в таблиці даних платника податку, яка врахована, зокрема в автоматичному режимі, комісія контролюючого органу має право прийняти рішення про неврахування такої таблиці.

У разі надходження рішення суду, яке набрало законної сили, із зобов’язанням врахування таблиці даних платника податку, така таблиця даних платника податку враховується.

За додатковою інформацією щодо проблемних питань, які виникають при здійснені автоматизованого моніторингу платники можуть звернутися за телефоном (0645) 70-22-74.

lg.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали