Реалізація пального без реєстрації платника акцизного податку: механізм штрафування
06.06.2017 246 0 0
ДФС у листі від 13.05.2017 № 11856//99-99-12-03-03-17 нагадала про Порядок реєстрації платників акцизного податку визначено п.п. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та розділ ІІ Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року №113 «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального».
Форма заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального №1-АКП (далі – Заява) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 №218 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального».
У Заяві надається інформація про всі введені в експлуатацію пункти (склади, комплекси, станції, інші об’єкти) з реалізації пального. Такі відомості мають містити перелік всіх пунктів з реалізації пального, де платником здійснюються операції, що відносяться до операцій з реалізації пального, незалежно від того перебувають чи ні такі пункти у власності або оренді платника податку.
Датою реєстрації платника акцизного податку є дата включення його до Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального.
Пунктом 117.3 ст. 117 ПКУ встановлено штраф за здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 ПКУ контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Оскільки факт реалізації суб’єктами господарювання пального без реєстрації його платником акцизного податку може бути встановлено як камеральною (за даними Єдиного реєстру податкових накладних), так і фактичною, і документальною перевіркою, то штрафи, встановлені п. 117.3 ст. 117 ПКУ, застосовуються лише за результатами таких перевірок, після складання відповідного акту та висновку про результати розгляду заперечень до акту (у разі наявності останніх), а також прийняття керівником контролюючого органу (його заступником) відповідного повідомлення-рішення.
Також при встановленні порушення платником акцизного податку порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних контролюючим органом проводиться камеральна або документальна перевірка, складається відповідний акт та відповідний висновок про результати розгляду заперечень до акту та/або додаткових документів (у разі наявності останніх) та прийняття повідомлення-рішення про застосування відповідних штрафів, встановлених ст. 120 прим. 2 ПКУ.
Коментарі до матеріалу