Роботодавець не несе відповідальності за затримку зарплати через бойові дії
Під час інформаційного відвідування інспекторка праці процитувала положення статті 10 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” № 2136 відповідно до якої, заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором.
При цьому роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.
Однак роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.
Але звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати заробітної плати. Та у разі неможливості своєчасної виплати заробітної плати внаслідок ведення бойові дії, строк виплати заробітної плати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності підприємства.
Інспекторка праці під час відвідування наголосила, що несвоєчасна виплата заробітної плати та порушенням строків її виплати значно погіршує права працівників на оплату праці особливо у військовий час.
Окремо інспекторка праці розповіла про ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми та їх запобігання, наголосила про дотримання прав працівників з інвалідністю та рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, а також як запобігти будь-якій дискримінації та мобінгу на робочому місці.
https://smu.dsp.gov.ua
Коментарі до матеріалу