Проблемні питання, які виникають під час зупинення ПН/РК
15.09.2017 2836 0 2
1) Більшість з платників, яким відмовлено у реєстрації ПН/РК допустили технічні помилки при підготовці та надсиланні електронного пакету документів. Що слід пам’ятати: форма Повідомлення J(F)1312602; Повідомлення формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено; додатки додаються по кожній податковій накладній; форма додатків J(F)1360102; формат додатків PDF; розмір – не повинен перевищувати 2 мГб.
2) Мають місце і помилки в реквізитах ПН/РК в Повідомленні. Що треба зробити для упередження технічної відмови у відновленні реєстрації: в Повідомленні слід правильно вказати реквізити зупиненої ПН/РК (дата, номер).
3) Є чимало випадків, коли приєднані документи не дають змогу ідентифікувати та підтвердити операцію. При формуванні пакету документів – додатків до Повідомлення першочергову увагу слід приділити тим документам, які посвідчують факт операції (постачання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, документи підтвердження відповідності продукції тощо. Що треба знати: Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних
4) Дублювання реєстрації ПН/РК (формування повторних податкових накладних з іншим номером і датою) – хибний крок і не вирішує проблеми.
Все перелічене (помилки, недбалість та неправильні дії) тільки віддаляють платника від позитивного результату розгляну направлених документів Комісією Державної фіскальної служби України.
Платникові, у разі зупинення реєстрації ПН/РК, слід ретельно опрацювати нормативно-правову базу за темою і діяти, як це передбачено за такими документами.
Водночас, як свідчить практика, платники не досить обізнані щодо нормативно-правової бази. Що зокрема треба знати: накази Міністерства фінансів України №566 (про Комісію Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації): та №567 Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також постанова Кабінету Міністрів України №485 (подання та розгляд скарг на рішення Комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації ПН/РК):
Також радимо переглянути відео зі скайп – конференції: https://www.facebook.com/sfs.cherkasy...
Джерело: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...
Коментарі до матеріалу