Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Застосування декількох РРО при різних режимах роботи

30.06.2020 177 0 0

При відкритті торгової точки немає необхідності реєструвати два РРО, один на торгову точку з режимом роботи з 9.00 до 18.00 год, а інший на отримання коштів на розрахунковий рахунок для проведення коштів отриманих в неробочий час торгової точки.


ГУ ДПС У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 09.06.2020 р. № 2348/10/02-32-05-06/ІПК

Головне управління ДПС у Вінницькій області розглянуло Ваш запит про надання податкової консультації щодо надання податкової консультації у сфері готівкового обігу та застосування реєстраторів розрахункових операцій та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення ПП «.....» надає послуги пасажирського наземного транспорту.

Юридична особа «Автостанція» надає послуги з продажу квитків пасажирам перевізника ПП «........».

Згідно договору (між «Автостанцією» та «Перевізником») з коштів за реалізовані квитки «Автостанція» вираховує страховий збір та винагороду за свої послуги, а гроші призначені «Перевізнику» перераховуються на банківський рахунок такого.

В договорі зазначено, що розрахунок між «Автостанцією» і «Перевізником» може відбуватись як в безготівковій формі, так і в готівковій формі через касу «Автостанції».

Чи має право представник підприємства «Перевізника» забирати кошти готівкою з каси «Автостанції» за продані квитки? Чи виникає в цьому випадку розрахункова операція, яка підпадає під порядок застосування РРО?

Правовідносини у сфері застосування РРО регулюються Кодексом та Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон № 265).

Законом № 265 визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.    

Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Відповідно до ст. З Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі - Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій.

Відповідно до ст. З Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі - Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Відповідно до наведеного Закону розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), - оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Отримання «Перевізником» готівки у касі підприємства «Автостанція» за послуги продажу квитків пасажирам не підпадає під визначення «розрахункова операція» зазначеного Закону.

Таким чином, розрахунки підприємства «Автостанція» з представником підприємства «Перевізника» можуть проводитися в готівковій формі в касі підприємства з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку,

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали