Передоплата за паливо: як нараховувати ПДВ
06.10.2016 539 0 0
У Листі від 22.07.2016 № 15903/6/99-99-15-03-02-15 ДФС роз’яснює, як платникові ПДВ визначати базу оподаткування при отриманні передоплати за паливо. У чому суть проблеми? - розбиралися спеціалісти Uteka.
Датою виникнення податкових зобов’язань за роздрібним акцизом при реалізації палива на умовах раніше отриманої передоплати є дата оформлення розрахункового документа, що підтверджує факт відвантаження палива (п. 216.9 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ , далі – ПКУ). При цьому ставка акцизного податку змінюється щоквартально, оскільки обчислюється в євро і залежить від курсу НБУ, який діє на 20-й день місяця, що передує кварталу, у якому реалізується паливо (п. 217.3 ПКУ).
Тобто на дату отримання авансу продавець палива не може точно визначити величину роздрібного акцизу, але податкові зобов’язання з ПДВ нарахувати повинен, оскільки для ПДВ перша подія настала на дату отримання передоплати (п. 187.1 ПКУ). При цьому сума роздрібного акцизу до бази обкладення ПДВ не включається (п. 188.1 ПКУ).
ДФС уважає, що при визначенні бази оподаткування слід виходити із суми отриманих платежів. Тобто виходить, що ПДВ нараховується на вартість палива, яка не містить у собі акциз. Причому, на думку ДФС, відкоригувати такі суми ПДВ при відвантаженні палива (тобто коли буде відома сума роздрібного акцизу) не можна, оскільки відсутні підстави для такого коригування (якщо до договору купівлі-продажу не вносяться відповідні зміни, що стосуються ціни палива). Правда, при цьому ДФС не наполягає і на коригуванні податкового кредиту покупцем.
Коментарі до матеріалу