Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Постачання продуктів дитячого харчування: коли є звільнення від ПДВ

26.03.2019

Підпунктом 197.1.1 п. 197.1 ст. 197 ПКУ передбачено звільнення від оподаткування ПДВ тільки операції з постачання продуктів дитячого харчування, найменування яких включено до Переліку вітчизняних продуктів дитячого харчування, операції з продажу яких молочними кухнями, спеціалізованими магазинами та куточками, які виконують функції роздаточних пунктів, звільняються від обкладення податком на додану вартість, затвердженого постановою Кабміну від 08.09.97 р. № 996.

При невідповідності товарів Переліку № 996 їх постачання оподатковується ПДВ на загальних підставах.


ГУ ДФС В ОДЕСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 15.03.2019 р. № 1061/ІПК/15-32-12-01-12

Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання продуктів дитячого харчування

Головне управління ДФС в Одеській області розглянуло звернення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання продуктів дитячого харчування та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, із змінами і доповненнями (далі - ПКУ), повідомляє.

Стаття 197 ПКУ надає вичерпний перелік господарських операцій, які звільнено від оподаткування, а також дає детальну характеристику таких операцій та вимоги щодо їх здійснення.

Так, згідно з підпунктом 197.1.1 пункту 197.1 статті 197 ПКУ звільняються від оподаткування операції з постачання продуктів дитячого харчування та товарів дитячого асортименту для немовлят за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 5.3 статті 5 ПКУ регламентовано, інші терміни, що застосовуються у цьому кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.

Відповідно до пункту 10 підрозділу 10 розділу XX ПКУ нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, Державної податкової адміністрації України та інших центральних органів виконавчої влади, прийняті до набрання чинності цим Кодексом на виконання законів з питань оподаткування, та нормативно-правові акти, які використовуються при застосуванні норм законів про оподаткування (зокрема акти законодавства СРСР), застосовуються в частині, що не суперечить цьому Кодексу, до прийняття відповідних актів згідно з вимогами цього Кодексу.

Абзацом шостим пункту 1 статті 1 Закону України від 14.09.2006 № 142-V «Про дитяче харчування» передбачено, що дитяче харчування - харчовий продукт, призначений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, для спеціального дієтичного споживання, спеціально перероблений або розроблений для забезпечення задоволення дієтичних потреб дітей грудного та раннього віку (дитячі суміші початкові (стартові), дитячі суміші для подальшого годування, продукти прикорму, напої, вода бутильована для приготування дитячого харчування та/або пиття).

Отже, підпунктом 197.1.1 пункту 197.1 статті 197 ПКУ передбачено звільнення від оподаткування ПДВ тільки операції з постачання продуктів дитячого харчування, найменування яких включено в Перелік вітчизняних продуктів дитячого харчування, операції з продажу яких молочними кухнями, спеціалізованими магазинами та куточками, які виконують функції роздаточних пунктів, звільняються від обкладення податком на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.1997 № 996 (далі - Перелік № 996).

До прийняття відповідних актів згідно з вимогами пункту 10 підрозділу 10 розділу XX ПКУ в частині, що не суперечить вимогам кодексу, застосовується вищезазначений Перелік № 996.

При цьому слід зазначити, що режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений підпунктом 197.1.1 пункту 197.1 статті 197 ПКУ, застосовується не до суб'єктів, а саме до операції з постачання продуктів дитячого харчування та товарів дитячого асортименту для немовлят на всіх етапах їх постачання.

При невідповідності товарів Переліку № 996, їх постачання оподатковується ПДВ на загальних підставах.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Як правильно виплатити компенсацію за невикористану соціальну відпустку працівниці, яка перебуває на етапі призупинення трудових відносин з 11.04.2022
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Більше за темою: Звільнення працівник...
04.07.2025
Чи має право на додаткову відпустку сумісник – учасник бойових дій
Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою і тому має право на відпустки відповідно до законодавства про працю. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли ...
04.07.2025
Оплата працівникам часу перебування в укритті під час повітряної тривоги
Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). На умовах, передбачених в трудовому договорі та/або в колективному договорі, оплата за час простою може здійснюватися у більшому розмірі. Більше за тем...
Кращі матеріали