Наслідки карантинної нереєстрації податкових накладних
За несвоєчасну реєстрацію ПН/РК в карантинний період не штрафуватимуть. Постачальник повинен відобразити ПЗ в декларації з ПДВ за звітний період, в якому вони виникли, у повному обсязі. Покупець не зможе відобразити відповідну суму ПДВ у складі ПК, доки постачальник не здійснить реєстрацію ПН в ЄРПН.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 02.11.2020 р. № 4514/ІПК/99-00-04-01-03-06
Державна податкова служба України розглянула лист Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та повідомляє.
Товариство у своєму зверненні просить надати роз’яснення стосовно застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), передбачених статтею 1201 Кодексу у період дії карантину встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України короновірусної хвороби (COVID-19).
Відповідно до пункту 521 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу, зі змінами, за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за порушення вимог законодавства в частині:
- обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
- цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
- обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
- здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;
- здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку;
- порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.
Щодо штрафних санкцій, передбачених за порушення граничних строків визначених для реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних
Реєстрація податкових накладних в ЄРПН здійснюється відповідно до вимог Кодексу та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі – Порядок № 1246).
Вимоги до граничних строків реєстрації податкових накладних у ЄРПН передбачені пунктом 201.10 статті 201 Кодексу.
Відповідальність за порушення граничних строків реєстрації та за відсутність реєстрації протягом граничного строку, передбаченого статтею 201 Кодексу, податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН визначено статтею 1201 Кодексу.
Враховуючи вимоги пункту 521 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу до платників ПДВ не застосовуються штрафні санкції передбачені статтею 1201 Кодексу за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, передбаченого статтею 201 Кодексу, які вчинені ними протягом періоду з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, граничний строк реєстрації яких припадає на період з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.
Разом із тим, звертаємо увагу на те, що порушення вимог Кодексу щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування негативно впливає на право контрагента платника податків скористатися правом на нарахування податкового кредиту з ПДВ.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Коментарі до матеріалу