Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Порядок отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним

05.03.2020 1087 0 0

Суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 28.02.2020 р. № 849/6/99-00-17-01-02-06/ІПК

Державна податкова служба України розглянула відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) звернення (далі - Товариство) про надання індивідуальної податкової консультації щодо роз’яснення податкового та іншого законодавства і в меках компетенції повідомляє.

Товариство для введення господарської діяльності на території України підготувало декілька пакетів документів для отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним, зокрема:

уклало договори оренди на земельні ділянки з правом облаштування місць торгівлі пальним в т.ч. встановлювати обладнання для торгівлі пальним та швидко збірні вагончики (конструкції) для розміщення РРО та операторів модульних АЗС, отримало від Держпраці дозволи на експлуатацію обладнання та проведення робіт, встановлюються РРО, обладнання для торгівлі пальним - модулі АЗС, на земельній діляаці встановлені спеціальні для операторів швидко збірні вагончики.

Товариство цікавлять питання щодо порядку отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним та перелік документів дозвільного характеру про введення прийняття збірних вагончиків (конструкцій) в експлуатацію.

Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгі влі пальним і зберігання пального регулюється Законом України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробії та пального» (далі - Закон).

Відповідно до ст. 1 Закону роздрібна торгівля пальним - це діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправної, станції/газонаповнювальної, станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі че эез паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки.

Паливнозаправний пункт - це автозаправна станція, яка розташована на території підприємства і призначена для заправлення автотранспорту, який належить підприємству.

Автозаправна станція - комплекс будинків, споруд, технологічного обладнання, призначений для приймання, зберігання моторного палива та заправлення ним автотранспорту (ДБН В.2.5-20:2018 «Газопостачання»).

Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензії, зокрема на право роздрібної торгівлі пальним визначено ст. 15 Закону. Вичерпний перелік документів на отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним встановлений ст. 15 Закону.

Суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

Річна плата за ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним становіть 2000 гривень на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання (у тому числі іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операції), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг облі ку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в податкових органах.

Для отримання ліцензії, зокрема, на право роздрібної торгівлі пальним разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

  • документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт опт звої або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату пода ння заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
  • акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхцних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
  • дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пальйого.

У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об’єкта.

Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

Крім цього повідомляємо, що прийняття в експлуатацію закінче них будівництвом об’єктів регламентується Законом України від 17 лютого 2011 року № 3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі - Закон № 3038) та постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 461 (далі - Постанова № 461).

Об’єктами будівництва є будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси та частини, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури (ст. 4 Закону №3038).

Згідно із п.п.3.4 Постанови № 461 прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (CCI), та об’єктів, будівництво пких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готове ість об’єкта до експлуатації.

Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, що за юн сом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (ССЗ) наслідками, а також комплексів (будов), до складу нких
входять об’єкти з різними класами наслідків (відповідальності), здійснюється на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації шляхом видачі відповідними органами державного архітектурно-будівельного контролю сертифіката.

Враховуючи викладене вище, обладнання через яке здійснюється заправлення, зберігання нафтопродуктів вводиться в експлуатацію відповідно до вимог Закону № 3038 та вимог Постанови № 461.

Разом з цим повідомляємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 09 липня 2014 року № 294 затверджено Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (далі - ДАБІ), згідно якого ДАБІ є центральним органом виконавчої влади та реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Відповідне до функцій ДАБІ надає громадянам дозвільні та реєстраційні послуги, а також консультації щодо будівництва, реконструкції та прийняття в експлуатацію об’єктів.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали