Отримання е-протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу: алгоритм дій
Сервісні центри Міністерства внутрішніх справ вдосконалюють контроль за технічним станом транспортних засобів (далі – ТЗ), що здійснюють пасажирські та комерційні перевезення. Ідеться про автобуси, маршрутки, служби таксі, вантажівки тощо.
Ці ТЗ, які здійснюють вантажні, комерційні та громадські перевезення, повинні проходити обов’язковий технічний контроль. Для спрощення процедури проходження було запроваджено електронний протокол.
Раніше протокол за результатами технічного контролю ТЗ автомобіля друкувався виключно на паперовому бланку встановленого зразка. Тепер це електронний протокол, який вноситься до загальнодержавної бази даних.
Завдяки цьому зменшується ризик підробки таких документів. В електронному протоколі міститься вся необхідна інформація про проходження технічного контролю: дата, час і результати перевірки.
У разі позитивного результату після проходження обов’язкового технічного контролю, власник ТЗ отримує паперову копію електронного протоколу перевірки. За бажанням, можна отримати копію цього документа на бланку протоколу перевірки технічного стану ТЗ.
Алгоритм дій для обов’язкового технічного контролю ТЗ:
- звернутись до будь-якого уповноваженого пункту технічного контролю;
- надати для перевірки ТЗ;
- надати паспорт або інший документ, що підтверджує особу;
- надати реєстраційний документ на ТЗ;
- у разі відповідності технічного стану, складається електронний протокол перевірки технічного стану ТЗ, який передається до загальнодержавної бази даних.
Під час обов’язкового технічного контролю перевіряється технічний стан ТЗ. Це системи гальмового та рульового керування, зовнішні світлові прилади, пневматичні шини та колеса, світлопропускання скла, газобалонне обладнання (за наявності).
Окрім того, здійснюється звірка ідентифікаційних номерів і номерних знаків автомобіля з даними реєстраційних документів та встановлюється відповідність комплектації ТЗ.
Міністерство внутрішніх справ
Коментарі до матеріалу