Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Плануєте зберігати пальне – подбайте про отримання ліцензії

27.11.2020 162 0 0

Зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання,  які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії (ст. 15 Закону України від 19.12.1995 № 481195-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»).

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію (ст. 3 зазначеного Закону).

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання (у тому числі                                іноземний суб’єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) має намір отримати ліцензію (зокрема, зберігання пального).

Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

  • документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
  • акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
  • дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об’єкта.

Суб’єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів та ємностей, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження.

Відповідно до ст. 18 вказаного вище закону, тимчасово, до 01 січня 2022 року, суб’єкти господарювання можуть отримувати вищезазначені ліцензії без подання акта вводу в експлуатацію об’єкта, або інших (визначених у цій статті) документів, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти нерухомого майна, виданих до 01 січня 2014 року.

Можливі також випадки, коли в ліцензії на право зберігання пального немає необхідності. 

officevp.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали