Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Охорона здоров'я: чи може ФОП застосовувати нульову ставку по ПДВ?

18.12.2020 70 0 0

Послуги з охорони здоров’я (медична практика), які надаються ФОП на загальній системі оподаткування за наявності спеціального дозволу (ліцензії) на проведення відповідних видів послуг з охорони здоров’я, оподатковуються ПДВ на загальних підставах із застосуванням основної ставки, тобто 20 %.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 21.10.2020 р. № 4339/ІПК/99-00-04-05-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування норм податкового законодавства і в межах компетенції повідомляє.

Платник податків у своєму зверненні повідомив, що є фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування та 01.08.2020 зареєструвалася платником ПДВ.

При цьому платник податків зазначив також, що здійснює господарську діяльність за КВЕДом 86.22 «Спеціалізована медична практика».

Таким чином, платник податків просить надати консультацію з питання щодо ставки ПДВ.

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.

Відповідно до п. 193.1 ст. 193 Кодексу cтавки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах:

а) 20 відсотків;

б) 0 відсотків;

в) 7 відсотків по операціях з:

постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні;

постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних випробувань, дозвіл на проведення яких надано центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

Статтею 195 визначено перелік операцій, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою, який не містять операції з надання медичних послуг.

Крім того, згідно з п.п. 197.1.5 п. 197.1 ст. 197 Кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг з охорони здоров’я закладами охорони здоров’я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, а також постачання послуг реабілітаційними установами для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, що мають ліцензію на постачання таких послуг відповідно до законодавства, крім послуг, перелічених в абзацах «а» - «о» п. 197.1 ст. 197 Кодексу.

Тобто, зазначену пільгу мають право використовувати виключно заклади охорони здоров’я та реабілітаційні установи для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають ліцензію на постачання послуг з охорони здоров’я.

Враховуючи викладене, послуги з охорони здоров’я (медична практика), які надаються фізичною особою – підприємцем на загальній системі оподаткування за наявності спеціального дозволу (ліцензії) на проведення відповідних видів послуг з охорони здоров’я, оподатковуються ПДВ на загальних підставах із застосування основної ставки, тобто 20 відсотків.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали