Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Відображення у бухобліку страхового відшкодування: рекомендації Мінфіну

09.10.2019

Як передбачено Бюджетним кодексом (далі – БК), повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов’язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень, установлюються кошторисом.

Згідно з БК розподіл бюджету на загальний та спеціальний фонди, їх складові частини визначаються виключно БК та законом про Держбюджет. Власні надходження бюджетних установ отримуються додатково до коштів загального фонду бюджету і включаються до спецфонду бюджету. Групи власних надходжень бюджетних установ та напрями їх використання визначаються ст. 13 БК.

Відповідно до п. 10 Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого постановою КМУ від 22.01.96 р. № 116, із сум, стягнутих відповідно до цього Порядку, відшкодовуються збитки, завдані підприємству, установі й організації, з урахуванням фактичних витрат підприємства на відновлення пошкоджених або придбання нових матеріальних цінностей та вартості робіт з їх відновлення. Залишок коштів перераховується до держбюджету.

Для зарахування у дохід держави залишку зазначених коштів пропонуємо використати код класифікації доходів бюджету 24060300 «Інші надходження», який відповідно до ст. 29 БК є джерелом формування загального фонду держбюджету.

У бухобліку надходження коштів, відшкодованих за договором страхування за втрачені ТМЦ, може відображатися відповідно до п. 1.29 Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженої наказом Мінфіну від 29.12.15 р. № 1219 (далі – Типова кореспонденція № 1219), наприклад, так:

№ з/п  

 Зміст операції    

Бухгалтерський облік

Дт  

м

1    

 2 

 3  

 4

1

 

Установлено винних осіб за нестачі, виявлені під час інвентаризації. Водночас проводяться записи на суму вартості відшкодування збитків, віднесену на рахунок винних осіб у частині:

– витрат на відновлення (придбання)

 2115 (2125)

 

7111 (7121)

 

– перевищення, що підлягає перерахуванню до відповідного бюджету

 

  2115 (2125)

 

6312 (6322)

 

2

 

Не встановлено винних осіб

 

073 (074)

 

 

Згідно зі ст. 22 БК головний розпорядник бюджетних коштів, зокрема, здійснює управління бюджетними коштами у межах своїх повноважень, забезпечуючи їх ефективне, результативне і цільове використання, організовує та координує роботу розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі, забезпечує організацію та ведення бухобліку, складання та подання фінансової і бюджетної звітності у порядку, установленому законодавством.

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо облікової політики суб’єкта державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Методрекомендації № 11), суб’єкт держсектору самостійно на основі НП(С)БОДС та інших нормативно-правових актів із бухобліку в держсекторі визначає за погодженням із головним розпорядником бюджетних коштів облікову політику, а також зміни до неї. 

Суб’єкти держсектору нижчого рівня передають розпорядчий документ про облікову політику на погодження за відомчою підпорядкованістю суб’єктам держсектору вищого рівня.

Методрекомендаціями № 11 визначено, що суб’єкти держсектору прописують у розпорядчому документі про облікову політику кореспонденцію субрахунків для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями, що не передбачена Типовою кореспонденцією № 1219, зі збереженням єдиних методологічних засад, визначених НП(С)БОДС та іншими нормативно-правовими актами з бухобліку в держсекторі.

Лист Мінфіну від 06.09.19 р. № 35220-07/Т-1533/1632.

Коментарі до матеріалу
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
01.05.2025
Коли особі з інвалідністю можуть відмовити в працевлаштуванні
Про це працівниця закладу торгівлі запитала в посадовців управління інспекційної діяльності у Запорізькій області. Інспектори роз’яснили, що, відповідно до ст. 17 Закону від 21.03.1991 № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» відмова в укладенні т...
01.05.2025
Чи буде порушенням не одночасне подання Звіту про КІК та декларації про майновий стан і доходи
Чи вважається порушенням, якщо Звіт про контрольовані іноземні компанії та декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за звітний (податковий) період подані не одночасно, але до настання граничного терміну подання Декларації (до 1 травня)? Відповідно до Податкового кодексу (далі...
01.05.2025
Оновлено Базу правових позицій Верховного Суду
Представлено вдосконалену версію інноваційного ІТ-продукту, розробленого за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice» задля забезпечення єдності судової практики, підвищення правової визначеності та полегшення доступу до правових позицій у рішеннях Верховного Суду. Що нового в Базі правових ...
Кращі матеріали