Щодо уступки та переведення боргу
18.05.2016 341 0 0
ГУ ДФС у Ровненьській області
ЛИСТ
від 26.04.2016 №938 / 10 / 17-00-12-01-07
Головне управління ДФС у Рівненській області на звернення щодо уступки боргу та/або переведення боргу, та у відповідності до положень статті 52 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі - ПКУ) повідомляє наступне.
Відповідно до п. 201.1 ст. ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних і згідно з п. 201.10 ст.201 ПКУ надати покупцю за його вимогою.
У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, зокрема повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг (п.п. «д» п. 201.1 ст. 201 ПКУ).
Враховуючи викладене, постачальник при здійсненні операції з надання послуг нараховує податкові зобов’язання з ПДВ, складає та реєструє в ЄРПН податкову накладну. Така податкова накладна, зареєстрована в ЄРПН, є підставою для ТОВ «__» для включення сум ПДВ, зазначених у ній, до складу податкового кредиту.
Постачальник ТОВ «__» при здійсненні операції по виконанню робіт та наданню послуг нараховує податкові зобов’язання з ПДВ, складає та реєструє в ЄРПН податкову накладну. Така податкова накладна, зареєстрована в ЄРПН, є підставою для боржника для включення сум ПДВ, зазначених у ній, до складу податкового кредиту.
Отже, незалежно від того, що згідно з умовами договору виконання обов’язку щодо оплати за товари/послуги покладено на іншу особу, податкова накладна складається на покупця (отримувача) товарів/послуг.
Джерело: http://rv.sfs.gov.ua/baner/podatkovi-...
Коментарі до матеріалу