Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відчуження майна, яке перебуває в податковій заставі без згоди контролюючого органу – яка відповідальність?

18.03.2020 122 0 0

Відчужувати майно, яке перебуває в податковій заставі, боржник може тільки за згодою контролюючого органу (п. 92.1 ст. 92 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Яка відповідальність передбачена для боржника, який вирішив здійснити відчуження такого майна, не отримавши згоди контролюючого органу?

В разі відчуження або оренди (лізингу) майна, яке перебуває в податковій заставі, платник податків за згодою контролюючого органу зобов’язаний замінити його іншим майном такої самої або більшої вартості. Зменшення вартості заміненого майна допускається тільки за згодою контролюючого органу за умови часткового погашення податкового боргу (п. 92.2 ст. 92 ПКУ).

У разі здійснення операцій з майном, яке перебуває в податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу платник податків несе відповідальність згідно із законодавством, а саме:

  • відповідно до п. 124.1 ст. 124 ПКУ відчуження платником податків майна, яке перебуває в податковій заставі, без попередньої згоди контролюючого органу, якщо отримання такої згоди є обов’язковим згідно з ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі вартості відчуженого майна;
  • відповідно до ст. 94 ПКУ, якщо платник податків порушує правила відчуження майна, що перебуває в податковій заставі, то контролюючий орган може застосувати адміністративний арешт майна;
  • відповідно до ст. 388 Кримінального кодексу України за незаконні дії із заставним майном або майном, яке описано, до порушника застосовується кримінальна відповідальність.

kyiv.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали