Звіт по ЄСВ за найманих працівників подаватиметься раз на квартал
Мінфін наказом від 15.12.2020 р. №773 виклав у новій редакції:
- форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску. Тепер він включає в себе зміст звіту з ЄСВ.
- Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.
Нагадаємо, що за Законами №115 та 116 з 1 січня 2021 року передбачено подавати звітність про нарахування ЄСВ у складі звітності з ПДФО (для податкових агентів у складі ф. №1ДФ). Таку звітність слід подавати до податкового органу за основним місцем обліку платника ЄСВ.
Наказ набирає чинності з 01 січня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування. Документ опубліковано в «Офіційному віснику України» №101 від 28.12.2020 р.
Нову звітність слід буде подавати щокварталу з розбивкою по місяцям.
Вперше подавати новий податковий розрахунок за ф. №1 ДФ слід за І квартал 2021 року. Це передбачено Наказом № 773.
Оновлена форма отримала назву «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску».
Новий розрахунок складається із:
- основної частини (Розділ I Розрахунку «Нарахування доходу та єдиного внеску за найманих працівників в розрізі місяців звітного кварталу», Розділ II Розрахунку «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу та на суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами в розрізі місяців звітного кварталу (крім військовослужбовців строкової військової служби);
- додатку 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам»;
- додатку 2 Відомості про осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку, при усиновленні дитини, та осіб із числа непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю;
- додатку 3 «Відомості про осіб, які проходять строкову військову службу»:
- додатку 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору»;
- додатку 5 «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби»;
- додаток 6 «Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства».
lv.tax.gov.ua
Коментарі до матеріалу