Звіт про КО: вартісні показники загальної суми
Вартісні показники загальної суми контрольованої операції в графі 4 таблиці «Загальні відомості про контрольовані операції» основної частини Звіту про контрольовані операції та в графі 20 додатку до Звіту про контрольовані операції вказуються з урахуванням коригування відповідно до ціни (показника рентабельності), що відповідає принципу «витягнутої руки», за пп. 39.5.4.1 ст. 39 ПКУ, за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 20.05.2019 р. № 2238/6/99-99-15-02-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула лист ... про надання індивідуальної податкової консультації щодо відображення вартісних показників загальної суми контрольованої операції у Звіті про контрольовані операції та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі -Кодекс), в межах компетенції повідомляє.
З набранням чинності Закону України від 07 грудня 2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» статтю 39 Кодексу доповнено новою нормою, відповідно до якої обсяг господарських операцій платника податків з кожним контрагентом для цілей розрахунку вартісного критерію, встановленого підпунктом 39.2.1.7 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 ст. 39 Кодексу (10 млн. грн. за вирахуванням непрямих податків) обраховується за цінами, які відповідають принципу «витягнутої руки».
Слід зазначити, що підпунктом 39.5.4.1 підпункту 39.5.4 пункту 39.4 статті 39 Кодексу передбачено, що у разі застосування платником податків під час здійснення контрольованих операцій умов, що не відповідають принципу "витягнутої руки", платник податків має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов'язань за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету, розрахувавши свої податкові зобов'язання відповідно до:
- максимального значення діапазону цін (рентабельності), якщо ціна / показник рентабельності контрольованої операції була вище максимального значення діапазону цін (рентабельності);
- та/або мінімального значення діапазону цін (рентабельності), якщо ціна / показник рентабельності контрольованої операції була нижче мінімального значення діапазону цін (рентабельності).
Самостійне коригування є коригуванням платником податків ціни контрольованої операції, за результатами якого розрахована ціна відповідає принципу «витягнутої руки», навіть якщо така ціна відрізняється від фактичної ціни, встановленої під час здійснення контрольованої операції (п.п. 39.5.4.2 п.п.39.5.4 п. 39.5 ст. 39 Кодексу).
Таким чином, враховуючи вимоги підпункту 39.2.1.9 підпункту 39.2.1 пункту 39.2. статті 39 Кодексу, обсяг господарських операцій з метою визначення їх належності до контрольованих відповідно підпункту 39.2.1.7 підпункту 39.2.1 пункту 39.2. ст.39 Кодексу, має обраховуватись за цінами, що відповідають принципу «витягнутої руки».
Враховуючи викладене, вартісні показники загальної суми контрольованої операції в графі 4 таблиці «Загальні відомості про контрольовані операції» основної частини Звіту про контрольовані операції та в графі 20 додатку до Звіту про контрольовані операції вказуються з урахуванням коригування відповідно до ціни (показника рентабельності), що відповідає принципу «витягнутої руки», згідно з підпунктом 39.5.4.1 підпункту 39.5.4 пункту 39.4 статті 39 Кодексу, за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету.
Водночас повідомляємо, що кожен випадок проведених господарських операцій слід розглядати окремо відповідно до первинних документів по кожній операції.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Коментарі до матеріалу