Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Надання благодійної допомоги органам місцевого самоврядування

10.11.2020 182 0 0

У разі перерахування платником податку на прибуток коштів у вигляді благодійної допомоги для реалізації природоохоронного заходу за зверненням виконавчого комітету міської ради, що є бюджетною установою, яка внесена до Реєстру, на дату такого перерахування коштів неприбутковій організації фінансовий результат податкового (звітного) періоду такого платника збільшується на суму таких коштів, безоплатно перерахованих протягом звітного (податкового) року у розмірі, що перевищує 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року (пп. 140.5.9 ст. 140 ПКУ).


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 30.09.2020 р. № 4075/ІПК/99-00-05-05-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо оподаткування податком на прибуток підприємств операцій з надання благодійної допомоги органам місцевого самоврядування та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє. 

Згідно із зверненням, що розглядається, платник звертається з питанням щодо порядку коригування фінансового результату до оподаткування при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств за операцією з надання благодійної допомоги для реалізації природоохоронного заходу за зверненням виконавчого комітету міської ради шляхом перерахування коштів до місцевого бюджету.  

Згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення

або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Відповідно до абзацу першого п.п. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 Кодексу фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр) на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг (крім неприбуткової організації, яка є об'єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об'єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону, та неприбуткових організацій, до яких застосовуються положення п.п. 140.5.14 п. 140.5 ст. 140 Кодексу), у розмірі, що перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Підпунктом 133.4.6 п. 133.4 ст. 133 Кодексу визначено, що до неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 Кодексу і не є платниками податку на прибуток підприємств, зокрема, можуть бути віднесені бюджетні установи.

Відповідно до п.п. 14.1.17. п.14.1 ст. 14 Кодексу термін бюджетна установа вживається у значенні, наведеному у Бюджетному кодексі України (далі – БКУ).

Бюджетні установи – це органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету.

Бюджетні установи є неприбутковими (п. 12 ст. 2 БКУ).

Отже, у разі перерахування платником податку на прибуток коштів у вигляді благодійної допомоги для реалізації природоохоронного заходу за зверненням виконавчого комітету міської ради, що є бюджетною установою, яка внесена до Реєстру, на дату такого перерахування коштів неприбутковій організації фінансовий результат податкового (звітного) періоду такого платника збільшується на суму таких коштів, безоплатно перерахованих протягом звітного (податкового) року у розмірі, що перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, на підставі п.п. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 Кодексу.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали