Одночасна зміна кількості товару/послуги та його/її вартості: як заповнити РК?
Якщо після складання і реєстрації в ЄРПН податкової накладної відбувається зміна і кількості, і ціни товарів/послуг, то розрахунок коригування складається з урахуванням таких особливостей.
- У розділі Б розрахунку коригуванні підлягають заповненню графи 1 - 8 та 11 - 15 (крім випадків, коли таке заповнення не передбачено Порядком № 1307);
- графи 9 та 10 розділу Б розрахунку коригування не заповнюються;
- відповідні показники кожного рядка податкової накладної, за якими відбувається одночасна зміна кількості товару/послуги та його/її вартості (кількість (графа 7 розрахунку коригування), обсяг постачання (графа 13 розрахунку коригування) та сума ПДВ (графа 14 розрахунку коригування) зазначаються знаком «–» (показники податкової накладної виводяться в «0»);
- у графі 2.1 розділу Б розрахунку коригування зазначається код причини «104», який відповідає причині коригування «Зміна номенклатури», а у графі 2.2 - порядковий номер групи коригування.
Усі інші показники рядка податкової накладної, який коригується, переносяться з податкової накладної до розрахунку коригування без змін.
Другим рядком зазначаються виправлені показники.
- При цьому у графі 1.2 «№ з/п рядка податкової накладної, що коригується або додається» зазначається новий (доданий) номер.
- У графі 2.1 зазначається той самий умовний код причини коригування «104», що зазначений у першому рядку розрахунку коригування, а у графі 2.2 — той самий порядковий номер групи коригування;
- у графі 7 - правильний показник кількості (об’єму, обсягу);
- графи 9 та 10 не заповнюються;
- у графі 13 зазначається правильний показник обсягу постачання (база оподаткування без урахування ПДВ);
- графа 14 розділу Б є обов’язковою до заповнення в усіх випадках, коли за здійсненою операцією нараховується сума ПДВ за ставкою 20 або 7 %.
ЗІР 101
Коментарі до матеріалу