Про облік доходів та витрат за договором приєднання
20.04.2016 367 0 0
ДФС у листі від 06.04.2016 р. № 7542/6/99-99/19-02-02-15 повідомила особливості обліку доходів та витрат за договором приєднання між банком та клієнтом.
Банк має право надавати своїм клієнтам (крім банків) фінпослуги, у тому числі шляхом укладення з юрособами (комерційними агентами) агентських договорів. Перелік фінансових послуг, що банк має право надавати своїм клієнтам (крім банків) шляхом укладення агентських договорів, встановлюється НБУ. Банк зобов'язаний повідомити НБУ про укладені ним агентські договори. НБУ веде реєстр комерційних агентів банків та встановлює вимоги до них. Банк має право укладати агентський договір з юридичною особою, яка відповідає встановленим Національним банком України вимогам.
Поряд з цим, договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору (п. 1 ст. 634 Цивільного кодексу України).
Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ об'єктом оподаткування податку на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінрезультату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень розд. III ПКУ.
Отже, операції з надання банківських послуг відображаються банківськими установами згідно з правилами бухобліку відповідно до вимог МСФЗ.
Таким чином, операції з банківського обслуговування згідно з договором приєднання, що укладений між банком та клієнтом, здійснені в межах ліцензійної діяльності банківської установи, відображаються такою банківською установою згідно з правилами бухгалтерського обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.
Разом з тим, податківці у повідомили, що відповідно до ст. 41 Закону України «Про Національний банк України» встановлення обов'язкових для банківської системи стандартів та правил ведення бухобліку і фінзвітності, що відповідають вимогам законів України та міжнародним стандартам фінансової звітності, покладено на НБУ.
Коментарі до матеріалу