Про експлуатацію ПТКС без вбудованих електронних контрольно-касових реєстраторів
26.07.2017 355 0 1
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 14.07.2017 р. N 1199/С/99-99-14-05-01-14/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
1. Чи заборонено експлуатацію програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі - ПТКС) без вбудованих електронних контрольно-касових реєстраторів (далі - ВЕККР), які внесені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій?
Пунктами 1 - 3 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265) передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції та застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування. Також, згідно з пунктом 2 ст. 9 Закону N 265 передбачено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при виконанні банківських операцій, крім операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування, за винятком програмно-технічних комплексів самообслуговування, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.
Відповідно до ст. 2 Закону N 265 ВЕККР - РРО, призначений для забезпечення реалізації фіскальних функцій у складі ПТКС, автоматів з продажу товарів (послуг) тощо.
Перелік моделей РРО, які дозволені для застосування під час здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема ВЕККР, наведено у Державному реєстрі РРО.
2. В які терміни необхідно переобладнати діючі ПТКС ВЕККР, які внесені до Державного реєстру?
Редакція Закону N 265 із зазначеними вимогами діє з 01.01.2015 року.
3. Яка відповідальність визначена законодавством для організацій, які експлуатують ПТКС без вбудованих ВЕККР, які внесені до Державного реєстру?
Відповідальність за використання нефіскалізованого ПТКС передбачена вимогами ст. 17 Закону N 265.
До суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів доходів і зборів застосовуються фінансові санкції у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи, нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання за вчинене вперше порушення - 1 гривня, за кожне наступне вчинене порушення - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Отже, з 01.01.2015 р. суб’єкти господарювання мають використовувати ПТКС, які обладнані ВЕККР, що внесені до Державного реєстру РРО та забезпечити видачу розрахункового документу встановленої форми (фіскального чеку).
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Коментарі до матеріалу