Про подання уточнюючих розрахунків до декларації з податку на нерухоме майно
28.12.2016 262 0 0
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 12.12.2016 р. № 39533/7/99-99-12-03-05-17
Про подання уточнюючих розрахунків до декларації з податку на нерухоме майно
Державна фіскальна служба України з метою забезпечення дотримання вимог чинного законодавства в частині подання уточнюючих розрахунків до декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повідомляє таке.
Згідно з підпунктом 266.7.5 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Якщо платник податку після граничного терміну подання декларації виявив помилку, то він має право виправити її шляхом подання декларації з типом "Уточнююча".
Відповідно до алгоритму контролю податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не розносяться в автоматичному режимі уточнюючі податкові декларації, які мають у будь-якому рядку колонки 2 декларації одночасно з типами об'єкта житлової нерухомості за кодами від 1 до 3 також типи нежитлової нерухомості за кодами від 4 до 9.
З метою коригування податкового зобов'язання платнику необхідно подати дві уточнюючі декларації окремо для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості.
Наприклад, для уточнення показників декларації по житловій нерухомості (код від 1 до 3):
у рядках 1 - 5 вказується виправлена (правильна) інформація у розрізі типів об'єктів нерухомості від 1 до 3;
у рядку 6 підсумовується уточнена річна сума податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, яка підлягає сплаті (сума значень колонок 7 - 11 рядків 1 - 5);
у рядок 7 переноситься нарахована сума податку з рядка 6 раніше поданої декларації;
у рядку 8 (позитивне значення розрахунку: рядок 6 - рядок 7) відображається збільшення податкового зобов'язання у результаті уточнення показників;
у рядку 9 зазначається розмір заниження (недоплата) податкового зобов'язання, за яким на момент подання уточнюючої декларації минув термін сплати;
у рядку 10 (позитивне значення розрахунку: рядок 7 - рядок 6) відображається розмір зменшення податкового зобов'язання у результаті уточнення показників;
у рядку 11 зазначається розмір завищення податкового зобов'язання, за яким на момент подання уточнюючої декларації минув термін сплати.
Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, відповідно до підпункту "а" пункту 50.1 статті 50 Кодексу зобов'язаний до подання уточнюючого розрахунку сплатити суму недоплати та штраф.
Сума штрафу, нарахована на суми недоплати податкового зобов'язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, термін сплати яких на момент подання декларації минув, відображається у рядку 12 декларації.
Сума пені (рядок 13) нараховується платником самостійно відповідно до підпункту 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Кодексу.
Аналогічно заповнюються рядки уточнюючої декларації для об'єктів нежитлової нерухомості (код від 4 до 9).
Зобов'язуємо довести зазначене до підпорядкованих територіальних підрозділів для керівництва в роботі.
Коментарі до матеріалу