Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нові роз’яснення ДФС у ЗІР

14.11.2018 445 0 0

Категорія

Запитання

Коротка відповідь ДФС

ПДВ

101.09

За яким валютним (обмінним) курсом НБУ визначається вартість товарів у разі складання податкової накладної (далі – ПН) на операцію з експорту товарів?

У разі експорту товарів датою виникнення податкового зобов’язання з ПДВ є дата оформлення митної декларації, яка відображає завершення процедури митного оформлення експортної операції. Така дата визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитка особистої номерної печатки, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, а в разі електронного декларування – за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної декларації після перетворення її у візуальну форму. На дату виникнення податкового зобов’язання платник ПДВ – експортер складає ПН з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, який установлено НБУ в попередній робочий день

101.16

Як заповнюється розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до ПН (далі – РК) у разі виправлення помилок у заголовній частині ПН?

Помилки у заголовній частині ПН, зокрема в реквізитах «Найменування отримувача (покупця)/постачальника (продавця)» та/або «Номер філії», виправляються шляхом складання на дату їх виявлення РК, в якому всі правильно заповнені реквізити ПН повторюються, а реквізит, в якому допущено помилку, заповнюється без помилок. У такому випадку графи з 1-ї по 14-ту розділу Б та розділу А, до якого вносяться узагальнюючі дані про суми коригування, не заповнюються (залишаються пустими)Помилки у заголовній частині ПН, зокрема в реквізитах «Найменування отримувача (покупця)/постачальника (продавця)» та/або «Номер філії», виправляються шляхом складання на дату їх виявлення РК, в якому всі правильно заповнені реквізити ПН повторюються, а реквізит, в якому допущено помилку, заповнюється без помилок. У такому випадку графи з 1-ї по 14-ту розділу Б та розділу А, до якого вносяться узагальнюючі дані про суми коригування, не заповнюються (залишаються пустими)

101.17

Код та найменування якого контролюючого органу необхідно зазначати в полі «Контролюючий орган, до якого подається документ» Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, у разі зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною адміністративного району?

Контролюючий орган за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків бере його на облік (основне місце обліку).
Таким чином, у разі зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною адміністративного району, в полі «Контролюючий орган, до якого подається документ» Повідомлення необхідно зазначати код та найменування контролюючого органу за новим місцем обліку

101.27

З якого часу починає застосовуватися відповідальність за порушення строку реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), якщо її/його зупинено відповідно до п. 201.16 Податкового кодексу (далі – ПК)?

Якщо орган ДФС прийняв рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або задовільнив скаргу платника ПДВ, відповідальність за порушення строку реєстрації ПН/РК в ЄРПН починає застосовуватися з дня, що настає за днем прийняття відповідного рішення органу ДФС.
При цьому платник ПДВ не звільняється від відповідальності, якщо на день прийняття відповідного рішення органу ДФС неможливо зареєструвати ПН/РК у зв’язку з недостатністю коштів на рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ

Податок на нерухомість

106.02

Чи є об’єктом обкладення податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільгосптоваровиробників, які використовуються не за призначенням?

Відповідно до пп. «ж» пп. 266.2.2 ПК з об’єктів обкладення податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, виключено будівлі, споруди сільгосптоваровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільгоспдіяльності. А от за об’єкти нерухомості, які класифікуються у класі 1271 ДК 018-2000, але не використовуються власником-сільгосптоваровиробником для виробництва сільгосппродукції, переробки власно вирощеної сільгосппродукції та її реалізації, такий податок сплачується на загальних підставах

106.02

Чи є об’єктами обкладення податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільгосптоваровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільгоспдіяльності, що на праві власності належать фізособі?

Будівлі та споруди сільгосптоваровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільгоспдіяльності, віднесені до відповідного класу ДК 018-2000, використовуються та належать фізособам, що займаються сільгоспдіяльністю, передбаченою КВЕД з урахуванням Державного класифікатора продукції та послуг, мають у володінні, користуванні або розпорядженні землі сільгосппризначення чи сільгосптварин, не визначено об’єктами оподаткування згідно з пп. «ж» пп. 266.2.2 ПК

http://www.zir.sfs.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали