ПН/РК зареєстровано із запізненням через арешт реєстраційного ліміту: чи буде штраф
Ст. 1201 ПКУ не передбачено виключень щодо застосування норм зазначеної статті за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН для окремих випадків, пов’язаних з такими порушеннями.
Таким чином, відповідь контролерів виявилася невтішною: накладення арешту на реєстраційну суму (навіть за умови, що в подальшому такий арешт скасовано судом) не звільняє від відповідальності на підставі ст. 1201 ПКУ.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 29.12.2018 р.№ 5485/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо відповідальності платника податку за порушення термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у разі накладення за рішенням суду арешту на суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні / розрахунки коригування (далі - реєстраційна сума), та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, арешт реєстраційної суми у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку накладено на підставі ухвали суду та скасовано на підставі ухвали суду міста Києва від 06.11.2018 у справі №752/10104/18.
Порядок кримінального провадження на території України визначається, зокрема, Кримінальним процесуальним кодексом України (далі - КПКУ).
Згідно зі статтею 131 КПКУ одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Порядок накладення арешту на майно та скасування арешту майна встановлено главою 17 (статті 170 - 175) КПКУ.
Правові основи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ регулюються статтею 2001 ПКУ та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569 (далі - Постанова №569).
Відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 ПКУ та пункту 9 Постанови №569 платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН на суму податку (реєстраційну суму), обчислену за формулою, встановленою цим пунктом.
Відповідальність за порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунка коригування в ЄРПН визначено статтею 1201 ПКУ.
Згідно з пунктом 1201.1 статті 1201 ПКУ порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунка коригування до такої податкової накладної в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 ПКУ покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу у відповідних розмірах.
При цьому статтею 1201 ПКУ не передбачено виключень щодо застосування норм зазначеної статті за порушення термінів реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН для окремих випадків, пов'язаних з такими порушеннями.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Директор Департаменту методологічної
та нормотворчої роботи ДФС
М. Куц
Коментарі до матеріалу