Якщо платник податків невірно заповнив реквізити платіжних документів, кошти не надійдуть до відповідного рахунку бюджетної класифікації і у встановлені терміни не буде погашена сума грошового зобов’язання платника податків.
Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім випадків, передбачених п. 126.2 ст. 126 ПКУ) протягом визначених строків, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу (ст. 126 ПКУ):
На суми грошового зобов’язання, визначеного п.п. 129.1.3 ст. 129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, починаючи з 91 календарного дня (з 271 календарного дня у разі здійснення самостійного коригування відповідно до п.п. 39.5.4 ст. 39 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.
Також відповідно до ст. 1632 КУпАП неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів):
Таким чином, якщо платник податків невірно заповнив реквізити платіжних документів, і як наслідок, не погасив у встановлені терміни самостійно визначене грошове зобов’язання, такий платник несе відповідальність, встановлену ст. 126 ПКУ та ст. 1632 КУпАП. Крім того, на суму податкового боргу нараховується пеня.
kr.tax.gov.ua