Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Несплата ПДФО: чи буде відповідальність в період карантину?

08.06.2021

Як інформують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, ст. 171 Податкового кодексу України встановлено, що податковий агент – це особа, відповідальна за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб.

Нарахування, утримання та сплата податку на доходи фізичних осіб до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу, відповідно до п. 168.1 якої податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 Податкового кодексу. При цьому, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені Податкового кодексу для місячного податкового періоду.

Відповідно до пп. 111.1 та 111.2 ст. 111 Податкового кодексу за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується фінансова, адміністративна або кримінальна відповідальності.

Питання щодо адміністративної відповідальності регулюються Кодексом України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями.

Згідно з ст. 163 прим. 4 цього Кодексу неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою ст. 163 прим. 4 Кодексу, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій,а також на громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Водночас, Законом України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» із змінами та доповненнями внесено зміни до Податкового кодексу, зокрема, підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» доповнено новим п. 52 прим.1.

Так, зазначеним пунктом передбачено, що за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за порушення, визначені п. 52 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Таким чином, за несплату утриманого ПДФО з доходу нарахованого на користь платника податку в період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) до податкового агента застосовується адміністративна відповідальність.

https://if.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
02.07.2025
З 1 липня 2025 року оновлено форму декларації з податку на прибуток
Більше за темою: Нова форма декларації з податку на прибуток: аналізуємо зміни та коли вперше звітувати   З 01.07.2025 в електронному кабінеті вже оновлено форму декларації з податку на прибуток підприємств за ідентифікатором J0100127.  За півріччя 2025 року та в разі виправлення по...
02.07.2025
Особливості здійснення платниками податків операцій, звільнених від обкладення ПДВ
Щодо особливостей заповнення податкової звітності з ПДВ у разі здійснення платником податків звільнених від ПДВ операцій, до яких положення ст. 199 ПК не застосовуються. У разі здійснення платниками податків операцій, звільнених від обкладення ПДВ, наприклад, визначених у пп. 4 і 5 п. 32 підрозд. 2 ...
01.07.2025
Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці
Передбачено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та матеріальну відповідальність у разі порушення працівниками законодавства про охорону праці. Закон від 14.10.1992 № 2694-XII «Про охорону праці» передбачає кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та матеріальну відповідальніст...
Кращі матеріали