Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Не видали покупцю фіскальний чек при готівкових розрахунках. Яка відповідальність?

23.06.2022 24 0 0

Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не застосовуються.

Однак,  за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів усі санкції залишаються в дії. Зокрема, якщо продаж підакцизної продукції без видачі фіскального чеку зафіксовано вперше, то штраф застосовуватиметься у розмірі 100 відсотків від вартості чеку, за наступні порушення – 150 відсотків.

Також у податковій нагадують, що продавець товарів чи послуг повинен забезпечити покупцеві можливість розрахунків через банківський термінал. Тож якщо торгове приміщення знаходиться у населеному пункті з чисельністю понад 25000 осіб, а його торгівельна площа перевищує 20 кв.м, за відмову покупцю у його праві провести розрахунки банківською карткою при першому порушенні застосовується адмінштраф від 1700 грн до 3400 грн, при повторному – від 8500 грн до 17000 гривень.

https://if.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали