Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ПДВ-наслідки у першого кредитора (постачальника)

18.06.2018 117 0 1

Кассовикам-постачальникам необхідно нараховувати податкові зобов'язання на дату підписання договору уступки права вимоги


ГУ ДФС У ДНIПРОПЕТРОВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 18.06.2018 р. № 2685/ІПК/04-36-12-01-16

Про необхідність визначення податкових зобов’язань з ПДВ при відступленні права вимоги на стягнення дебіторської заборгованості у разі застосування касового методу податкового обліку

Головне управління державної фіскальної служби у Дніпропетровській області розглянуло запит Підприємства щодо необхідності визначення податкових зобов’язань з ПДВ при відступленні права вимоги на стягнення дебіторської заборгованості у разі застосування касового методу податкового обліку, та керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі - ПКУ), повідомляє наступне.

Відповідно до пункту 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ тимчасово, до 1 січня 2019 року, платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, визначають дату виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за касовим методом.
Норма цього пункту поширюється на операції, за якими дата виникнення першої з подій, визначених у пункті 187.1 статті 187 та у пункті 198.2 статті 198 розділу V ПКУ, припадає на звітні (податкові) періоди до 1 січня 2019 року.

З метою застосування норм пункту 44 підрозділу 2 розділу XX Кодексу слід враховувати визначення терміну «касовий метод», надане підпунктом 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ.

Згідно з даним визначенням, касовий метод для цілей оподаткування згідно з розділом V ПКУ - метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).

Згідно інформації наведеної в запиті, Підприємство планує відступлення права вимоги на стягнення дебіторської заборгованості підприємства з подальшим підписанням відповідного договору цесії, при цьому, і Підприємство (Цедент), і новий кредитор (Цесіонарій) застосовують касовий метод обліку ПДВ.

Отже, Підприємство зобов'язано визначити податкові зобов'язання по даті зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або даті отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг).

Правові підстави відступлення права вимоги викладені у статтях 512 - 519 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ). Відповідно до нього, кредитор (Цедент) у зобов'язанні може бути замінений іншою особою (Цесіонарій). Одночасно, з моменту укладання договору відступлення права вимоги для Цедента припиняються правовідносини за договором постачання та припиняється право вимагати від покупця оплати (або іншої компенсації) за договором постачання.

Враховуючи вищенаведене, податкові зобов'язання Підприємство (Цедент) повинно нарахувати на дату передачі права вимоги новому кредитору (третя сторона - Цесіонарій), тобто на дату підписання договору.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали