Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податкові наслідки втрати пального через військову агресію рф

16.04.2024 16 0 0

Які податкові наслідки мають втрати пального через військову агресію російської федерації? 

Відповідно до пп. 216.3 Податкового кодексу (далі – ПК) податкове зобов’язання з акцизного податку щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає якщо, зокрема, платник податку документально зафіксував ці втрати та надав контролюючим органам необхідні докази того, що відповідний підакцизний товар (продукцію) утрачено внаслідок аварії, пожежі, повені чи інших форс-мажорних обставин і його використання на митній території України є неможливим. 

Втрати пального внаслідок військової агресії російської федерації, підлягають відображенню в податковому обліку на підставі первинних документів, складених відповідно до Закону від 16.07.1999 № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та з урахуванням положень ст. 231 ПК. 

Суб’єкти господарювання, які є платниками акцизного податку з реалізації пального, зобов’язані скласти акцизну накладну на такі операції в одному примірнику (код операції для складання в одному примірнику – 2) та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН). 

Причому тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом  від 24.02.2022 № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» реєстрація в ЄРАН акцизних накладних здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у пп. 69.1 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК. 

ЗІР, категорія 114.10


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали