Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податкові зміни: детально про зміни для платників єдиного податку IV групи - сільгоспвиробників

02.09.2020 65 0 0

Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України стосовно вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, щодо оподаткування та провадження господарської діяльності фізичних осіб – підприємців, в т.ч. сільськогосподарських виробників.

Уточнено базу оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи

Відповідно до нової редакції п.2921.2 ст.2921 Кодексу базою оподаткування є нормативна грошова оцінка 1 гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого Кодексом для справляння плати за землю. Якщо нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проведено, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі в Автономній Республіці Крим або області.

Дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва  при реорганізація платника єдиного податку четвертої групи

Підпункт 291.4.3 статті 291 Кодексу доповнено новим абзацом, відповідно до якого, якщо сільськогосподарський товаровиробник реорганізується шляхом приєднання згідно з відповідними нормами Цивільного кодексу України, то норма щодо дотримання частки сільськогосподарського товаровиробництва (75% за попередній податковий (звітний) рік), поширюється на всіх учасників такої реорганізації.

Уточнено граничні терміни подання податкової звітності

Приведений у відповідність граничний термін подання звітності платниками єдиного податку четвертої групи, зазначений в пп.298.8.1 ст.298 Кодексу, з терміном, зазначеним у пп.295.9.1 ст.295 Кодексу, - не пізніше 20 лютого.

Набуття статусу податкового агента

Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку четвертої групи, набули статусу податкового агента та будуть зобов’язані у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичних осіб, які перебувають з ним у трудових або цивільно-правових відносинах виконувати функції податкового агента. Тобто утримувати та перераховувати від імені і за рахунок фізичних осіб податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з виплачених доходів, з відповідним відображенням даних у формі 1-ДФ (п.297.3 ст.297 Кодексу).
При цьому  при отриманні зазначених доходів фізичні особи звільняються від обов’язку подання річної податкової декларації за звітний рік та сплати  відповідного податку та збору (пп.164.2.2 п. 164.2 ст.164 Кодексу).

zt.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали