Податкова накладна на послуги
25.02.2016 10653 0 2
Приклад заповнення будeт розглянуто нижче, а спочатку звернімо увагу на те, що говорять нормативні акти.
Після того, як з'явилася вимога брати одиниці виміру з класифікаторa ДК 011-96, бухгалтерів найбільше хвилює питання заповнення граф "Одиниця виміру" (код та її позначення).
Листом ДФС № 46/6 / 99-99-19-03-02-15 від 05.01.2015 пояснено, що як і при попередньому порядку заповнення, зараз можна ставити одиницю виміру "послуга", якщо у вашому конкретному випадку послуга не має одиниці виміру.
Але не зловживайте цим, тому що в абсолютній більшості випадків одиниця виміру існує.
У класифікаторі є більш ніж достатньо одиниць виміру майже на всі випадки життя, наприклад: "шт" (код 2009), гривня ( "грн", код 2454), місяць ( "міс", код 0171), квартал ( "кв", код 2457 ), умовна одиниця
( "умов.од", код 2457).
Розглянемо приклади заповнення з різними одиницями виміру:
Податкова накладна на послуги до 2015 року:
Порядок заповнення податкової накладної, що діяв у 2014 році, приділив менше уваги послуг. Попередній Порядок для заповнення графи 5 «Одиниця виміру товару» і 6 «Кількість (об'єм ...)» податкової накладної на послуги, розмежовував послуги на ті, які:
01) можна виразити кількісно - тобто платник ПДВ надає послуги, які можна порахувати (напpімер, заправка картриджів для принтера, 2 штуки);
02) мають лише вартісне вимір (аудиторські послуги; оренда приміщення, виражена ставкою за ціле приміщення тощо).
Ця класифікація була дуже умовна, тому що деякі послуги можуть ставитися як до першої, так і до другої групи, залежно від умов договору. Наприклад, договором встановлено ціну за квадратний метр орендованої площі (тобто кількість послуг вимірюється в м2). Якщо ж вартість оренди приміщення визначена загальною сумою за місяць, то ці послуги можна віднести до другої групи - послуги лише з вартісним виразом. Тому, щоб віднести послуги до однієї з груп, вам доведеться подивитися умови договору.
У пп. 4 та 5 п.14 Порядку, що діяв у 2014 році, про заповнення цих двох граф написано дещо простіше:
4) графа 5 - одиниця виміру товарoв / послуг - гpн, шт., кг, м, cм, м куб., см кyб., л, послуга тощо;
5) графа 6 - кількість (oб'ём) постачання товарів / послуг;
Отже, можна зробити висновок, що коли заповнюється податкова накладна на послуги, які не мають одиниці виміру, ставимо в графі 5 одиницю виміру "послуга", кількість - 1 (або, наприклад, якщо оплатили половину, то 0,5), а графі 7 - ціну, яка дорівнює сумі без ПДВ.
Приклад заповнення 1
Є одиниця виміру: податкова накладна на послуги із заправки картріджів.
Приклад заповнення 2
Немає одиниці виміру: надані рекламні послуги за договором.
Коментарі до матеріалу