Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оподаткування ПДФО вартості проживання та проїзду найманих працівників у зв’язку із роз’їзним характером робіт

12.10.2022 34 0 0

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що взаємні зобов’язання сторін щодо врегулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин на підприємстві встановлюються у колективному договорі. Зокрема, колективним договором встановлюються гарантії, компенсації, пільги .

Колективним договором, який діє на підприємстві, має бути визначено, чи вважаються службові поїздки працівників в інші населені пункти службовим відрядженням або роботою, що має роз’їзний (пересувний) характер.

Якщо колективним договором, визначено, що службові поїздки відповідних категорій працівників – це робота, яка постійно проводиться в дорозі і має роз’їзний характер, то відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.1999 № 490 «Про надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз’їзний (пересувний) характер» таким працівникам відшкодовуються витрати на проїзд до місця відрядження і назад, а також на наймання житлового приміщення в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України для відряджень у межах України і за кордон.

Нагадаємо, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту).

Заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом - п..п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Таким чином, у разі якщо колективним договором визначено, що службові поїздки працівників в інші населені пункти є роботою, що має роз’їзний (пересувний) характер і не є відрядженням, то відшкодування витрат на проїзд до місця відрядження (роботи) і назад, а також на наймання житла таким працівникам підприємством, слід розглядати як компенсаційні виплати, що включаються до складу заробітної плати і оподатковується за ставкою 18 %., визаначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

https://kyivobl.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали