Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи можна використовувати у разі виїзної торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) ліцензії з іншого місця торгівлі

24.10.2023 16 0 0

Головне управління ДПС у Житомирській області повідомляє, що відповідно до ст. 15 Закону від 19.12.1995 № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) роздрібна торгівля, зокрема, алкогольними напоями (крім столових вин, а для малих виробників виноробної продукції алкогольних напоїв без додавання спирту: вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання (далі – СГ) (у т. ч. іноземними СГ, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю. 

Згідно зі ст. 1 Закону № 481: 

  • місце торгівлі – місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для, зокрема, тютюнових виробів та пива – без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, – торговельною площею не менше 20 м2, обладнане реєстраторами розрахункових операцій (далі – РРО), та/або програмними реєстраторами розрахункових операцій (далі – ПРРО) (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів; 
  • ліцензія (спеціальний дозвіл) – документ, що засвідчує право СГ (у т. ч. іноземного СГ, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на провадження одного із зазначених у Законі № 481 видів діяльності протягом визначеного строку. 

У заяві про видачу ліцензії, зокрема, на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік РРО, ПРРО (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (книг обліку розрахункових операцій), фіскальні номери ПРРО, які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в контролюючих органах (ст. 15 Закону № 481). 

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами) отримується СГ (у т. ч. іноземними СГ, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) на кожне окреме місце торгівлі. 

Отже, СГ (у т. ч. іноземний СГ, який діє через свої зареєстровані постійні представництва) не може використовувати під час здійснення тимчасової (виїзної) торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) ліцензію на право роздрібної торгівлі з іншого місця торгівлі. 

Для тимчасової (виїзної) торгівлі алкогольними напоями (тютюновими виробами) СГ (у т. ч. іноземний СГ, який діє через свої зареєстровані постійні представництва) повинен придбати окрему ліцензію на роздрібну торгівлю за таким тимчасовим місцем торгівлі. 

ГУ ДПС у Житомирській області

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали