Чи може ФОП повернути ПДФО, утриманий підприємством у разі виплати йому доходу
Яким чином ФОП може повернути надміру сплачений ПДФО, який був утриманий з його доходу підприємством, якщо ФОП не надав відповідних документів для уникнення подвійного оподаткування?
Як інформує ГУ ДПС у Запорізькій області, якщо юрособа укладала договір з фізособою-громадянином, при цьому не отримала відповідні документи, що підтверджують її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності, то у разі виплати доходу така юрособа зобов’язана утримати ПДФО та подати Розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4. Фізособа-підприємець, у свою чергу, подає податкову декларацію про майновий стан та доходи за звітний календарний рік, в якій відображає суму доходу, отриманого від податкового агента, та суму утриманого ПДФО .
Згідно з п. 177.8 Податкового кодексу (далі – ПК) під час нарахування (виплати) фізособі-підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізособою-підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.
Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пп. 14.1.195 та 14.1.222 ПК.
ГУ ДПС у Запорізькій області
Коментарі до матеріалу