Чи може ФОП єдинник торгувати пивом на розлив зі споживанням на місці в продуктовому магазині?
Фізична особа - підприємець, який є платником єдиного податку другої групи має право здійснювати роздрібний продаж пива для споживання на місці за умови наявності статусу суб’єктів господарювання громадського харчування КВЕД 56.10, включення Підприємця до Реєстру № 39 та за наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 21.05.21 р. № 1975/ІПК/99-00-09-03-02-06
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Підприємця про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.
Підприємець запитує:
Чи можна торгувати пивом на розлив зі споживанням на місці в продуктовому магазині, за умови, що Підприємець є платником податків ІІ групи, має наступні коди КВЕД - 47.19, 47.11, 47.54, 47.62, 68.20 та у Підприємця наявна ліцензія, яка надає йому право торгувати пивом в роздріб?
Якщо «Так» - чи потрібно продовольчому магазину мати статус «Магазин-бар»?
Якщо «Ні» - прошу вказати на порядок та умови здійснення в продовольчому магазині продажу пива на розлив зі споживання на місці?
Щодо зазначеного питання.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема алкогольними напоями забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі - Закон N 481).
Статтею 1 Закону N 481 визначено:
- алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу «живого» бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД;
- пиво - насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203;
- роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання (у тому числі іноземних суб’єктах господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування.
Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, або рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю (ч. 20 ст. 15 Закону N 481).
Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання (у тому числі іноземним суб'єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування, суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) з універсальним асортиментом товарів (ч. 7 ст. 153 Закону N 481).
Відповідно до пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб’єкти господарювання, зокрема фізичні особи - підприємці, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин).
Відповідно до класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2010 затвердженої наказом Держспоживстандарту від 11.10.2010 р. N 457 (далі - ДК 009:2010) Підприємець здійснює діяльність:
47.19 - Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах;
47.11 - Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами;
47.54 - Роздрібна торгівля побутовими електротоварами в спеціалізованих магазинах;
47.62 - Роздрібна торгівля газетами та канцелярськими товарами в спеціалізованих магазинах;
68.20 - Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
Відповідно до ДК 009:2010 КВЕД 56.10 - Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, цей клас включає послуги з надання харчування споживачам, незалежно від того, чи їх подають у спеціалізованих місцях громадського харчування або в ресторанах самообслуговування, чи їх споживають у приміщенні, забирають із собою або замовляють додому. До цього класу також відносять приготування та подачу їжі для негайного споживання з автомобілів або пересувних вагончиків.
Цей клас включає діяльність:
- ресторанів;
- кафе;
- ресторанів швидкого обслуговування;
- місць з наданням їжі для споживання за межами закладу;
- вагончиків з продажу морозива;
- пересувних вагончиків з продажу їжі;
- діяльність із приготування їжі в торгівельних мережах.
Цей клас також включає:
Діяльність ресторанів і барів, пов’язану з доставкою їжі за умови залучення окремих одиниць.
Порядок проведення державної реєстрації потужостей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам затверджено Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 р. N 39 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2016 р. N 382/28512 (далі - Реєстр N 39).
Таким чином, фізична особа - підприємець, який є платником єдиного податку другої групи має право здійснювати роздрібний продаж пива для споживання на місці за умови наявності статусу суб’єктів господарювання громадського харчування КВЕД 56.10, включення Підприємця до Реєстру N 39 та за наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Коментарі до матеріалу