Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи може бути єдинником підприємство з нульовим статутним капіталом, створене підприємством-загальносистемником?

03.02.2020 441 0 0

Виявляється, може. Але це правильно тільки для підприємств, зареєстрованих до 01.01.04 р. Розглянемо докладніше, чому це саме так.

Згідно з пп. 291.5.5 Податкового кодексу (далі – ПК), не може бути платником єдиного податку (далі – ЄП) підприємство, у статутному капіталі (далі – СК) якого сукупність часток, що належать юрособам-неплатникам ЄП, дорівнює або перевищує 25 %.

Іншими словами, у СК єдинника розмір частки, що належить підприємствам-єдинникам, має становити як мінімум 75 %.

А як бути у випадку, якщо в єдинника тільки один власник – підприємство на загальній системі оподаткування, а розмір СК такого єдинника становить 0 грн? Тобто неплатникові ЄП належить частка у 100 % СК, але номінальна вартість такої частки дорівнює 0 грн. 

Відповідь на це запитання надали фахівці ГУ ДФС у Львівській області в Індивідуальній податковій консультації від 28.08.19 р. № 4054/ІПК/10/12.4-09. А саме: якщо засновники підприємства, які не є платниками ЄП, вирішили не формувати СК підприємства при його створенні, то вимоги пп. 291.5.5 ПК на таке підприємство не поширюються. Адже якщо СК не передбачений, то частки засновників (учасників) визначити неможливо. При цьому зареєструвати підприємство з нульовим СК можна було тільки в період до 01.01.04 р. (до моменту набуття чинності діючого Цивільного кодексу).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали