Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Міноборони планує скоротити перелік жіночих професій, представниці яких мають стати на військовий облік

28.12.2021

Міністерство оборони України перегляне перелік професій, представниці яких мають стати на військовий облік.

Як передає Укрінформ, про це голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич («Слуга народу») повідомив у Фейсбуці.

«Зараз усі обговорюють питання призову на військову службу жінок. Прошу не сіяти паніку — жінок не призиватимуть на строкову службу. Військовозобов'язаними представниці визначених спеціальностей та професій стають лише у воєнний час. Зараз мають стати на військовий облік у своїх військкоматах», - зауважив Завітневич.

Він нагадав, що «навесні ми прийняли закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку».

На етапі підготовки проєкту закону до другого читання робоча група у складі представників Міністерства оборони України, СБУ та Служби зовнішньої розвідки опрацювала і врахувала зауваження Департаменту кадрової політики Міноборони, які передбачають, що жінки, які мають спеціальність та (або) професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міноборони, і придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних, зауважив голова профільного парламтенського комітету.

Така норма була і раніше, наголосив Завітневич, але перелік визначав Кабінет Міністрів, «проте КМУ є великим колегіальним органом, а інколи рішення потрібно приймати вже сьогодні. В законі ж ми зробили рамку, що цей перелік визначає Міністерство оборони. Але так сталося, що цей перелік юстувався, і коли він вийшов, ми побачили, що список є дуже великим».

Як повідомив Завітневич, «обговорили це питання з міністром оборони Олексієм Резніковим і дійшли згоди, що перелік буде переглянуто в бік зменшення та здорового глузду, бо там є професії, які дійсно не знадобляться Збройним силам та іншим військовим формуванням».

Але, переконаний голова комітету, «сама ініціатива правильна, країна повинна знати свої резерви, ми повинні бути готовими, бо ситуація зобов’язує».

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони затвердило перелік професій, представниці яких повинні будуть стати на обов'язковий облік військовозобов'язаних. Відповідний наказ Міноборони був прийнятий 11 жовтня 2021 року.

Документом затверджується перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на облік військовозобов'язаних. Так, до переліку ввійшла велика кількість популярних професій, зокрема медики, фармацевти, юристи, програмісти, соціальні працівники, менеджери, бухгалтери, журналісти, музиканти, працівники ресторанів та готелів, рекламники тощо. Приведення нормативно-правових актів у відповідність до наказу головнокомандувач Збройних сил України має забезпечити у шестимісячний термін з дня набуття документом чинності. З повним переліком професій можна ознайомитися за посиланням.

Ухилення від постановки на військовий облік тягне за собою накладення штрафів у розмірах 850-1700 гривень — на жінку; 5100-8500 гривень — на роботодавця.

Водночас 23 грудня начальник управління персоналу штабу Командування сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач повідомив, що військовозобов’язані жінки мають стати на облік до кінця 2022 року.

 

https://www.ukrinform.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
24.07.2025
Як заповнити поле 6 заяви юрособи – платника ЄП третьої групи без фіксованої адреси
У графі «Область, район, населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності (індекс, адреса)» Заяви про застосування спрощеної системи оподаткування зазначається: «Надання послуг на території України» та/або «Торгівля на території України&ra...
24.07.2025
Шляхи запобігання типових порушень у сфері охорони праці
Забезпечення безпечних умов праці ‒ одна зі складових ефективної роботи будь-якого підприємства чи установи. Проте, на практиці, у цій сфері досить часто допускаються порушення, які можуть призвести до нещасних випадків, зокрема зі смертельним наслідком. Саме тому системний аналіз порушень і своєчас...
24.07.2025
Хто складає поіменні списки працівників, які підлягають медогляду
Роботодавець складає протягом місяця у чотирьох примірниках поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, за формою на паперовому та електронному носіях. Більше за темою: Чи зобов’язаний роботодавець інформувати ПФУ через портал електронних послуг про медогляд прац...
Кращі матеріали