Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Місцеві податки та збори у 2020 році

08.10.2020

У разі якщо до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування місцевих податків та/або зборів, сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаних територіальних громад не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків та/або зборів, що є обов’язковими за ПКУ, такі податки та/або збори справляються із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків та/або зборів (пп. 12.3.5 ст. 12 ПКУ).


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 09.09.2020 р. № 3768/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо сплати земельного податку (далі – Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку та власником земельної ділянки, щодо якої не виконана нормативна грошова оцінка (далі – Оцінка). Товариство до звернення додало висновок відділу у Васильківському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області (лист від 25.06.2020 №1220) про відмову у надані Товариству витягу з технічної документації про Оцінку вказаної земельної ділянки, оскільки технічна документацію про Оцінку населеного пункту затверджена органом місцевого самоврядування у 1998 році, яка станом на 2020 рік не поновлена.

Товариство, посилаючись на відмову Глевахівскої селищної ради (копія листа не додано до звернення) щодо надання Товариству розміру відсоткової ставки Податку, запитує про порядок обчислення податкового зобов’язання з Податку за таку земельну ділянку.

Загальний підхід щодо оподаткування земельних ділянок, розташованих за межами/в межах населених пунктів, Оцінку яких не проведено, визначено ст. 277 Кодексу.

Податкові зобов’язання з Податку для вказаних земельних ділянок обчислюються з урахуванням Оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області та ставки Податку, встановленої рішенням органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки у межах ставок, визначених ст. 277 Кодексу (не більше 5 відс. Оцінки одиниці площі ріллі по області).

Середня Оцінка по Україні в розрізі регіонів щорічно станом на 1 січня оприлюднюється на офіційному веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі – Держгеокадастр).

Зведена інформація щодо прийнятих органами місцевого самоврядування рішень про встановлення земельного податку та затверджених ставок Податку щороку розміщується на офіційному вебпорталі ДПС.

У разі якщо до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування місцевих податків та/або зборів, сільська, селищна, міська рада або рада об’єднаних територіальних громад, створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків та/або зборів, що є обов’язковими згідно з нормами Кодексу, такі податки та/або збори справляються виходячи з норм Кодексу із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків та/або зборів (пп. 12.3.5 п. 12.3 ст. 12 Кодексу).

Таким чином, для обчислення податкових зобов’язань з Податку у 2020 році Товариству необхідно використовувати Оцінку оприлюднену за адресою: https://land.gov.ua/wp-content/uploads/2020/01/ngo_2020_04_01.xlsx, а також на офіційному порталі ДПС у розділі «Довідники» (https://tax.gov.ua/data/material/000/...; https://tax.gov.ua/data/material/000/...), та ставки Податку, що оприлюднені на офіційному вебпорталі ДПС за адресою: Головна / Податки, збори, платежі / Cтавки місцевих податків та зборів / Київська область / Для юридичних осіб / станом на 01.01.2020.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Коментарі до матеріалу
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Як правильно виплатити компенсацію за невикористану соціальну відпустку працівниці, яка перебуває на етапі призупинення трудових відносин з 11.04.2022
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи. Більше за темою: Звільнення працівник...
04.07.2025
Чи має право на додаткову відпустку сумісник – учасник бойових дій
Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою і тому має право на відпустки відповідно до законодавства про працю. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли ...
04.07.2025
Оплата працівникам часу перебування в укритті під час повітряної тривоги
Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). На умовах, передбачених в трудовому договорі та/або в колективному договорі, оплата за час простою може здійснюватися у більшому розмірі. Більше за тем...
Кращі матеріали