Квартальна премія в розрахунку середнього заробітку
08.07.2016 7135 0 0
КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробiтної плати та умов працi
Урахування премiї в середнiй зарплатi за останнi два календарних мiсяцi
ПИТАННЯ: У якому розмiрi слiд ураховувати премiю за результатами виконання поставлених цiлей, завдань i функцiй, що виплачується за квартал i бiльш тривалий промiжок часу, для обчислення середньої зарплати за останнi два календарних мiсяцi, якщо премiю нараховано та виплачено за жовтень- грудень 2015 р. (три мiсяцi) в лютому 2016 p., а працiвника направлено у вiдрядження у квiтнi 2016 p.? Премiю слiд було урахувати у розмiрi 2/3 її суми чи у повному обсязi?
ВIДПОВIДЬ: За пунктом 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.02.95 р. № 100 (далi - Порядок), премiї включаються в заробiток того мiсяця, на який вони припадають згiдно з розрахунковою вiдомiстю на заробiтну плату. Премiї, якi виплачуються за квартал i бiльш тривалий промiжок часу, для обчислення середньої заробiтної плати за останнi два календарних мiсяцi включаються в заробiток у частинi, що вiдповiдає кiлькостi мiсяцiв у розрахунковому перiодi. Якщо число робочих днiв у розрахунковому перiодi вiдпрацьоване неповнiстю, премiї пiд час обчислення середньої заробiтної плати за останнi два календарних мiсяцi враховуються пропорцiйно до часу, вiдпрацьованого в розрахунковому перiодi.
Тобто квартальна премiя, виплачена в розрахунковому перiодi (два мiсяцi), враховується для обчислення середньої заробiтної плати як 2/3 нарахованої суми.
А якщо працiвником неповнiстю вiдпрацьовано робочi днi розрахункового перiоду, то 2/3 премiї враховуються пропорцiйно до вiдпрацьованого часу.
Ураховуючи викладене, пiд час направлення працiвника у вiдрядження у квiтнi 2016 р. квартальна премiя, яка була виплачена в лютому 2016 р., мала враховуватись до заробiтної плати лютого-березня 2016 р. як 2/3 нарахованої суми.
Начальник вiддiлу, Неля СИНЬКО
"Праця i зарплата" № 16 (980), 27 квiтня 2016 р.
Урахування премiй у середнiй зарплатi за останнi 12 мiсяцiв роботи
ПИТАННЯ: У якому порядку враховуються премiї, нарахованi в поточному мiсяцi увiдсотках вiд посадового окладу за вiдпрацьованi днi попереднього мiсяця пiд час розрахунку середньої зарплати виходячи з виплат за останнi два мiсяцi роботи (оплата днiв вiдряджень, матерiальної та вихiдної допомоги, збереження зарплати в разiпереведення на iншу постiйну нижчеоплачувану роботу тощо) та виходячи з виплат за останнi 12 мiсяцiв роботи (оплата часу вiдпусток та компенсацiї за невикористанi вiдпустки)?
ВIДПОВIДЬ: Порядком обчислення середньої заробiтної плати, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.02.95 р. № 100 (далi - Порядок), визначено, як саме враховуються премiї для обчислення середньої заробiтної плати.
Так, за пунктом 3 Порядку пiд час обчислення середньої заробiтної плати в усiх випадках її збереження (коли проводиться розрахунок премiй виходячи з виплат за два мiсяцi i за 12 мiсяцiв) ураховуються виробничi премiї, тобто премiї, якi не мають одноразового характеру, i включаються в заробiток того мiсяця, на який вони припадають згiдно з розрахунковою вiдомiстю на заробiтну плату.
Якщо число робочих днiв у розрахунковому перiодi (два календарних мiсяцi) вiдпрацьоване неповнiстю, премiї враховуються пропорцiйно до часу, вiдпрацьованого в розрахунковому перiодi.
Якщо премiя в поточному мiсяцi виплачується за попереднiй мiсяць, а число робочих днiв розрахункового перiоду вiдпрацьоване неповнiстю, то премiї пiд час обчислення середньої заробiтної плати за останнi два мiсяцi враховуються пропорцiйно до часу, вiдпрацьованого в розрахунковому перiодi.
Якщо виплата щомiсячних премiй збiгається з мiсяцями, за якi вони нарахованi (у квiтнi виплачено премiю за квiтень тощо), i вони вже обчисленi пропорцiйно до вiдпрацьованого часу, то премiї в такому разi включаються в заробiток у фактично нарахованому розмiрi.
Начальник вiддiлу, Неля СИНЬКО
"Праця i зарплата" №13 (977), 06 квiтня 2016 р.
Джерело: www.dominanta.in.ua
Коментарі до матеріалу