Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Хто платить екологічний податок за забруднення повітря?

05.02.2020

Згідно із п.п. 240.1.1 п.240.1 ст.240 Податкового Кодексу (далі – Кодекс) платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, під час провадження діяльності яких здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (далі – платники Податку за Двоокис).

Водночас, не є платниками Податку за Двоокис суб'єкти, зазначені у п.240.1 ст.240 Кодексу, якими здійснюються такі викиди в обсязі не більше 500 тонн за рік (далі - Граничний обсяг) (п.240.7 ст. 240 Кодексу).

У разі якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб'єкти зобов'язані зареєструватися платниками податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники зобов'язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення, у порядку, передбаченому Кодексом.

Отже, Кодекс покладає на суб'єкта господарювання обов'язок зареєструватися платником Податку за Двоокис в податковому періоді, у якому досягнуто перевищення Граничного обсягу усіма стаціонарними джерелами забруднення, які використовує суб'єкт господарювання на праві власності або користування (далі – Джерела).

При цьому платник Податку за Двоокис обчислює податкові зобов'язання за об'єктом оподаткування в частині обсягів викидів Джерелами, що перевищують Граничний обсяг, починаючи із звітного (податкового) періоду року, у якому досягнуто Граничний обсяг таких викидів. У наступних звітних (податкових) періодах року, об'єкт оподаткування Податком за Двоокис відповідає фактичному обсягу викидів Джерелами у такому періоді.

Платник Податку за Двоокис самостійно адмініструє Граничний обсяг викидів Двоокису, визначений п.240.7 ст.240 Кодексу, сукупно по усіх Джерелах, та визначає принцип розподілу перевищення Граничного обсягу між територіальними підрозділами з метою декларування.

Викиди Двоокису належать до того типу забруднюючих речовин, для яких «Інструкцією про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві» передбачено виконання інвентаризації за матеріалами технологічного регламенту або розрахунковим методом.

Таким чином платник Податку за Двоокис, з метою декларування використовує передбачений п.250.9 ст.250 Кодексу механізм визнання зобов'язань шляхом подання до контролюючих органів за місцезнаходженням Джерел заяви про звітний (податковий) період, у якому очікується перевищення Граничного обсягу всіма його Джерелами. До заяви додаються розрахунки з матеріалами оцінки інвентаризації обсягів викидів Двоокису за кожним та всіма Джерелами, у тому числі із зазначенням для таких Джерел періодів та обсягів викидів Двоокису, у яких відбудеться перевищення Граничної величини.

Відповідно до п.250.2 ст.250 Кодексу платники екологічного податку складають податкові декларації за затвердженою формою та у порядку, передбаченому ст.46 Кодексу. Звітність з Податку за Двоокис подається до контролюючих органів за місцем розміщення Джерел.

Якщо місце подання податкових декларацій не збігається з місцем перебування на податковому обліку суб'єкта господарювання, відповідно до п.250.8 ст.250 Кодексу, подається копія до контролюючого органу за місцем перебування на податковому обліку.

Порядок подання податкової звітності у разі, якщо платник податку має кілька Джерел, передбачено п.250.10 ст.250 Кодексу.

Згідно із п.161 ст.29 Бюджетного кодексу України надходження екологічного податку, що справляється у вигляді Податку за Двоокис зараховуються до загального фонду державного бюджету у повному обсязі (100 відс).

officevp.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
13.05.2025
Строкові трудові договори та коли вони запроваджуються
Трудовий договір може бути: 1) безстроковим, що укладається на невизначений строк; 2) на визначений строк, установлений за погодженням сторін; 3) таким, що укладається на час виконання певної роботи. Ці норми ст. 23 КЗпП роз’яснили посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій...
13.05.2025
Як бізнесу захистити себе в господарському суді
У разі неможливості вирішити питання у досудовому порядку сторони можуть звернутися до господарського суду. Звернення до господарського суду – це важливий інструмент захисту порушених прав та інтересів суб’єктів господарювання. Проте перш ніж подати позов, сторони повинні оцінити можливі...
13.05.2025
Що робити в разі звільнення сумісника з основного місця роботи
Працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором, ураховуючи вимоги ст. 24 КЗпП. Відповідно до вимог ст. 1021 КЗпП сумісництвом вважається виконання працівником, окрім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового д...
Кращі матеріали