Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Компенсація вартості «Доступних ліків»: що з ПДВ?

09.06.2017

Яким чином в податковому обліку з ПДВ продавця відображаються кошти, що надходять як відшкодування вартості відпущених ліків за програмою «Доступні ліки»?

18 березня 2017 набула чинності постанова КМУ від 17 березня 2017 № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» (далі - Постанова № 152), якою затверджено Порядок відшкодування вартості лікарських засобів (далі - Порядок відшкодування), Порядок визначення розміру відшкодування вартості лікарських засобів , вартість яких підлягає відшкодуванню, форма звіту про відпущених лікарських засобах, а також внесені зміни до постанов, згідно з якими здійснюється державне регулювання цін на лікарські средст ва.

Зокрема, постановою КМУ від 09.11.2016 р № 863 «Про введення відшкодування вартості лікарських засобів» передбачено, що з 1 квітня 2017 року Україна вводиться відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом II типу, на бронхіальну астму за переліком міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, визначених у додатку до цієї постанови. Дана програма називається «Доступні ліки».

При повному або частковому відшкодування вартості лікарських засобів буде здійснюватися в межах затвердженого Міністерством охорони здоров'я (далі - МОЗ) розміру відшкодування вартості ліків, включених до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, який також затверджується Міністерством охорони здоров'я.

Порядком відшкодування, затвердженим Постановою № 152, визначено, що для здійснення відпуску ліків, вартість яких підлягає повному або частковому відшкодуванню, суб'єкти господарювання повинні звернутися до розпорядників бюджетних коштів із заявою про укладення договору про відшкодування вартості лікарських засобів. Розпорядники бюджетних коштів повинні на підставі укладених договорів сформувати перелік суб'єктів господарювання, які здійснюють відпуск лікарських засобів.

Для отримання коштів суб'єкт господарювання складає звіт про відпущених лікарських засобах за формою згідно з додатком до Постанови № 152 та подавати його двічі в місяць - 15 числа поточного місяця (або першого робочого дня після 15 числа, якщо 15 число припадає на вихідний) і першого робочого дня наступного місяця, а в грудні - додатково до 24 числа звітного місяця. Відшкодування вартості відпущених ліків суб'єкту господарювання буде здійснюватися за рахунок відповідної цільової субвенції протягом 5 робочих днів з дня надходження зазначеного звіту.

Пунктом 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) визначено, що об'єктом оподаткування ПДВ є операції з поставки товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

При цьому база оподаткування операцій, зокрема з постачання товарів/послуг не може бути нижчою за ціну придбання таких товарів/послуг, за винятком:

товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;

газу, що поставляється для потреб населення.

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів / послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та / або пені), три відсотки річних та інфляційні, отримані платником податку в результаті невиконання або неналежного виконання договірних зобов'язань.

У базу оподаткування включаються вартість товарів/послуг, які поставляються (за винятком суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету та/або суми відшкодування орендодавцю - бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, комунальні послуги та на енергоносії), і вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо отримувачем товарів/послуг, поставлених таким платником податку (п. 188.1 ст. 188 ПКУ).

Згідно п. 187.7 ст. 187 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Таким чином, кошти, отримані з бюджету як відшкодування вартості відпущених ліків за програмою «Доступні ліки», включаються до складу оподатковуваних операцій і збільшують базу в звітному періоді їх отримання з нарахуванням податкових зобов'язань у загальновстановленому порядку.

(Категорія 101.23 "ЗІР").

Джерело: http://zir.sfs.gov.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
03.07.2025
Працівник перебуває на лікарняному: що з щорічною додатковою відпусткою
Період перебування працівника на лікарняному не входить до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки. Більше за темою: Директор у відпустці, у відрядженні, на лікарняному: як організувати роботу підприємства? Чи враховувати суми лікарняних при нарахуванні резерву оплати відпусток Ч...
03.07.2025
Які ідентифікатори заяв у е-формі слід застосовувати з метою одержання доплати ЄСВ для членів сімейного ФГ
Заява за формою згідно з додатком 1 – за ідентифікатором форми F1317401. Заява за формою згідно з додатком 2 приєднується шляхом заповнення «Документу довільного формату» за ідентифікатором форми J/F1360102 (формат pdf із обмеженням розміру не більше 5 МБ). Більше за темою: Унесен...
03.07.2025
Що обов’язково слід указати в договорі з домашніми працівниками
Використовуєте працю домашніх працівників? Як підписати з ними трудовий договір та що в ньому вказати? Більше за темою: Наказ про скасування призупинення дії трудового договору Домашні працівники: тепер усе буде згідно з КЗпП! У цьому договорі зазначаються дані роботодавця та працівника, місце вик...
Кращі матеріали
Центр сповіщень