Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Компенсація комунальних послуг громадам та громадянам за розміщення переселенців

28.03.2022

Мінрегіон анонсує підтримку всіх, хто розміщує в себе переселенців із різних областей України, де наразі ведуться активні бойові дії. Так, компенсацію отримають громади (місцеві, сільські ради), які розмістили безплатно переселенців у будівлях, приміщеннях комунальної форми власності (наприклад, у школах, дитсадках, спортзалах). Громаді повністю відшкодують вартість тепло-, водо-, газопостачання, дров, палетів та вугілля.

Для отримання компенсації достатньо подати заяву до військової адміністрації та чеки/скани документів про оплату комунальних послуг. Строк звернення – не пізніше третього робочого дня після закінчення звітного місяця.

Програма починає діяти з 1 березня. Тож наприкінці місяця потрібно оплатити комунальні послуги та до 5 квітня включно подати заяву та квитанції до своєї військової адміністрації.

Адміністрації формують дані щодо громад і надсилають їх до Мінрегіону, який готує акт уряду про виділення коштів.

Джерело: постанова КМУ від 11.03.2022 № 261 «Про затвердження Порядку та умов надання компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, що надаються під час розміщення тимчасово переміщених осіб, у період воєнного стану».

Компенсацію отримають й українці, які безкоштовно прихистили в себе вимушених переселенців. Вона також стосується комунальних витрат. Власники житла отримають гарантовану державну підтримку в розмірі 450 грн на місяць за кожну прийняту особу незалежно від віку.

Наприклад, якщо ви розмістили у своїй квартирі трьох переселенців із Харкова (двох дорослих віком 30 років і дворічну дитину), то вам можуть компенсувати вартість комунальних послуг у розмірі 1 350 грн на місяць.

Для отримання компенсації слід звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та короткою інформацією (скоріш за все, дані про власника приміщення та особисті дані переселенців). З часом таку заяву можна буде подати через додаток «Дія».

Наразі не установлено граничний строк звернення власників за компенсацією. Ймовірно, це будуть ті самі строки, що й для звернення громад (див. вище). Однозначно власнику приміщення спочатку треба здійснити комунальні платежі та потім претендувати на часткове повернення коштів.

Точний строк нарахування також поки не визначено. Уряд намагатиметься зробити все якомога швидше. Тож не переймайтеся, сплачуйте комуналку, допомагайте переселенцям. Все буде Україна!

Джерело: новина на сайті Міністерства розвитку громад та територій від 20.03.2022  (minregion.gov.ua).

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
13.05.2025
Строкові трудові договори та коли вони запроваджуються
Трудовий договір може бути: 1) безстроковим, що укладається на невизначений строк; 2) на визначений строк, установлений за погодженням сторін; 3) таким, що укладається на час виконання певної роботи. Ці норми ст. 23 КЗпП роз’яснили посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій...
13.05.2025
Як бізнесу захистити себе в господарському суді
У разі неможливості вирішити питання у досудовому порядку сторони можуть звернутися до господарського суду. Звернення до господарського суду – це важливий інструмент захисту порушених прав та інтересів суб’єктів господарювання. Проте перш ніж подати позов, сторони повинні оцінити можливі...
13.05.2025
Що робити в разі звільнення сумісника з основного місця роботи
Працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором, ураховуючи вимоги ст. 24 КЗпП. Відповідно до вимог ст. 1021 КЗпП сумісництвом вважається виконання працівником, окрім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового д...
Кращі матеріали