Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли складається розрахунок коригування

19.07.2018 1013 0 0



Виправлення помилок у податкових накладних і проведення коригувань податкових зобов’язань завжди були одними з найактуальніших питань для бухгалтерів. 

У випадках коли після постачання товарів або послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, зокрема у разі зміни ціни після постачання, повернення товарів/послуг покупцем або суми попередньої оплати товарів/послуг постачальником, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача згідно з нормами п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Також розрахунок коригування складається у разі необхідності виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Для здійснення коригування сум податкових зобов’язань і виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 Податкового кодексу постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної (п. 21 Порядку № 1307).

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в ЄРПН, включаючи строки такої реєстрації, аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних.

Нагадаємо, що відповідно до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
  • дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Тобто у разі якщо постачальником товарів - платником ПДВ було визначено податкові зобов’язання з ПДВ та надалі виникли обставини, внаслідок яких неможливо виконати умови договору постачання товарів/послуг, чи відбулася зміна умов договору і товар повертається покупцем, то постачальник має скласти розрахунок коригування датою першої події - на дату повернення товару покупцем або дату повернення попередньої оплати таким постачальником.

Особу, на яку покладається обов’язок зареєструвати розрахунок коригування в ЄРПН, і відповідальність за проведення такої реєстрації визначено підпунктами 192.1.1 та 192.1.2 п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу.

Слід зазначити, що зареєструвати розрахунок коригування в ЄРПН можна тільки до зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної. При цьому потрібно брати до уваги строки давності, встановлені ст. 102 Податкового кодексу, адже зареєструвати розрахунок коригування можна лише до податкової накладної, з дати складання якої не минуло 1095 календарних днів.

http://www.visnuk.com.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали