Коли інтернет-провайдер може бути спрощенцем?
12.03.2016 1082 0 0
Лист ГУ ДФС у м. Києві від 26.02.2016 № 1572/А/26-15-12-02-14
Згідно з п. 291.3 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - Кодекс) юридична особа чи фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам та реєструється платником єдиного податку у порядку, визначеному гл. 1 р. XIV Кодексу.
Разом з тим абзацом восьмим пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу передбачено, що не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності) та зв'язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню).
Відповідно до Національного класифікатора ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності" "Телекомунікації (електрозв'язок)" (КВЕД 61) включає:
- діяльність у сфері проводового електрозв'язку (КВЕД 61.1);
- діяльність у сфері безпроводового електрозв'язку (КВЕД 61.2);
- діяльність у сфері супутникового електрозв'язку (КВЕД 61.3);
- інша діяльність у сфері електрозв'язку( КВЕД 61.9).
Інша діяльність у сфері електрозв'язку (КВЕД 61.9), включає, зокрема:
- надання доступу до мережі Інтернет через мережі, встановлені між клієнтами та інтернет-провайдерами, що не належать або контролюють ISP, таких як комутований доступ до мережі Інтернет тощо.
Закон України від 18 листопада 2003 року № 1280 – IV «Про телекомунікації» (далі Закон – 1280) визначає повноваження держави щодо управління та регулювання зазначеної діяльності, а також права, обов'язки та засади відповідальності фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у даній діяльності або користуються телекомунікаційними послугами.
Відповідно до п.1 ст.42 Закону № 1280 діяльність у сфері телекомунікацій здійснюється за умови включення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а у визначених законом випадках також за наявності відповідних ліцензій та/або дозволів.
Частиною 7 ст.42 Закону № 1280 визначено вичерпний перелік видів діяльності у сфері телекомунікацій, які підлягають ліцензуванню, саме:
1) надання послуг фіксованого телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку:
- місцевого;
- міжміського;
- міжнародного;
2) надання послуг фіксованого телефонного зв'язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв'язку:
- місцевого;
- міжміського;
- міжнародного;
3) надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку;
4) надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.
Враховуючи зазначене, Ви може бути зареєстровані платником єдиного податку за умови, що вид діяльності «Інтернет – провайдер телекомунікацій» (КВЕД 61.90) не підпадає під перелік видів діяльності у сфері телекомунікацій, які підлягають ліцензуванню відповідно до п.7 ст.42 Закону № 1280.
При цьому, правила здійснення діяльності у сфері телекомунікацій та ліцензійні умови встановлює національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, відповідно до цього Закону (ст. 44 Закону № 1280).
Заступник начальника В.С. Варгіч
Джерело: http://kyiv.sfs.gov.ua/baner/podatkov...
Коментарі до матеріалу